ev kiralamaya gidiyorum son tavsiyeleriniz var mı

evi gördüm beğendim, inceledim orasını burasını emlakçıyla şimdi de ev sahibiyle imzalamaya gidiyorum onunla da bi girip inciğini cinciğini inceleyip not aldıracağım, bunun dışında dikkat etmem gereken neler var, kombiyi çalıştırtmalı mıyım, musluğu, banyodaki kenar köşede siyahlıkları herşeyi yazdırmaya gerek var mı?

kirayı düşür 100 tl :) en işine yarayan şey bu olur.
mümkünse boya badana yapın de. ya da ortak paylaşalım yaptıralım de.
kombi vs dene eğer eski görünüyorsa. şimdi kış günü kombi bakımı vs sana girmesin ücretler. hazır şekilde teslim al evi.
  • picassoishere  (28.10.19 11:24:31)
şartları konuş abi, ev badana yapılmış mı? tavanlar ayrıca boyanmış mı? senden çıkarken aynı şeyi bekelyecekler mi? açık açık tüm olasılıkları konuş.

aidat ne kadar? seni bağlayacak bir borç var mı?

kombiyi çalıştır petekler ısınana kadar bekle hatta mutlaka. tüm muslukları kontrol et, kapıları kontrol et. kiralayınca da hemen kilit değiştir. depozito falan verirsen kontratta yazsın mutlaka.
  • emfuzi  (28.10.19 11:30:39)
@picassoishere kirayı tam da 100 lira düşürdüm, ve evin boya badanası yeni yapılmış :)

@emfuzi, boya badana herşey yapılmış, aidat 20 lira, diğerlerini yapacağım
  • nahtoderfahrung  (28.10.19 11:56:10)
Kiracilar vurgunu depozitodan yiyor hep. Evin herhangi bir demirbasinda en ufak bir çizik bulunsa dahi sözleşmeye ekletip fotoğrafla.
Kullanıcı hatasi dışında oluşan durumları kimin ödeyeceğini konuş, onu da ekle sözleşmeye.

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (28.10.19 12:24:51)
Kombiyi özellikle kontrol ettirt servise

  • Topalordek  (28.10.19 14:16:42)
ben olsam bir gece kalmaya çalışırdım ses - koku durumları vs.

  • legalize marijuana  (28.10.19 14:27:33)
Ne olursa olsun, davalık olacağınızı varsayıp en önemli şeyleri sözleşmeye yazmak lazım.

  • franz kafka  (28.10.19 15:24:18)
komsulari varsa yoneticiyi ogren. nasil insanlar, kavgaci, gurultuculer mi? bunlar cok onemli. manyak yonetici ve komsular yuzunden evden ciktik biz.

  • 65 derece  (28.10.19 15:51:40)
imzaladık kontratı bundan sonraki adresimi tescillemiş oldum teşekkürler herkese :)

  • nahtoderfahrung  (28.10.19 16:20:47)
evi kamerayla cek ilerıde ben gırdıgımde de böyleydi denilecek durum olabilir

  • evildead  (28.10.19 21:04:01)