asla susmayan kedi :(

Arkadaşlar birkaç gün önce bi duyuru açmıştım miyavlamayı seven kedi diye. Kedi artık boyut değiştirdi. Asla susmuyor. Özellikle geceleri. Eve gelir gelmez 19:30'dan itibaren kediyle oynuyoruz yorulsun diye, dün saat gece 12 olmuştu hala uyumadı ve biz uyumaya gittiğimizde ara vermeden miyavlıyor. Biz de mecbur mamasını kumunu odaya koyup kapıyı kapattık. Yine de miyavladı ama bi süre sonra sustu. Sabah açtım yine sürekli miyavlıyor. Ama normal bir miyavlama değil arkadaşlar, biz bahçe katındayız apartmanın girişine kadar gidiyor ses ve inanın asla susmuyor. Yorulmadığı için oyun oynamak işe yaramıyor. Biz bu kediyi 3 kardeşinin ve annesinin olduğu evden aldık. Onları mı özlüyor acaba ama öyle bir miyavlama değil. 15 saniye kalınca cırlamaya başlıyor. Sürekli oynayacağız hanımefendiyle ama biz de işten yorgun argın geliyoruz ev işi, yemek, ütü gibi sorumluluklarımız var her akşam 5 saat kediyle oynayamayız ki zaten fayda da etmiyor. Ne yapmak lazım? Cidden artık eve gitmek istemiyorum şu anda bile sesi kulağımda çınlıyor. Maması,suyu eksik hiç bir şeyi yok, çişini kakasını falan yapıyor.

cok mu kucuk hayvan? bir süre kesinlikle annesini özler ve onun için miyavlar. ama bu çok uzun sürmez. 1-2 hafta içinde geçmesi lazım.

onun dışında yiyior ve kaka yapıyorsa, sorun yok diye düşünüyorum. dayanın biraz :)
  • ebabil curnatasi  (25.10.19 10:56:52)
Belki sağırdır

  • gameofannen  (25.10.19 10:59:01)
@ebabil curnatasi 50 günlük falan çok da küçük değil ama Pazar gününe kadar kardeşleriyleydi.

@gameofannen, yok sağır değil. zilli oyuncakları var sesini duyunca geliyor. ya da kızıım gel diyince sesin olduğu yere geliyor.
  • matilda  (25.10.19 11:01:43)
Zaman verin bence, normal. Sevin sarın onu. Sıcak tutun.

  • ebabil curnatasi  (25.10.19 11:03:38)
bwnim kedi sağır o yuzden bagırıyor sürekli. yavruysa ileride keser sesini.

  • gameofannen  (25.10.19 11:15:50)
@yedek, evde 5 kediye bakamadıkları için sahiplendirmek istediler yoksa ben de ayırmak istemezdim mutluydu orada, alışmasını ümit edeceğiz artık :(

  • matilda  (25.10.19 11:30:07)
kedi küçük olduğu için yalnız kalmak istemiyor tahminen. daha alışamadı. bir kardesını daha sahiplenin yada kediyi yalnız bırakmamaya calısın. zamanla allısır.

  • sizofren06  (25.10.19 12:29:20)
Size aidiyet duygusu hissedene kadar bağırır. En azından benimki öyleydi.

  • elitoangelito  (25.10.19 13:04:20)
anneden 60 günden önce ayrılmaması lazım, daha çok fazla küçük.
ilgi ve sıcaklık istiyor muhtemelen.
annesini çağırıyor da olabilir.
annesinden ayrı düşen yavru kediler anneleri kendilerini bulsun diye miyavlar sürekli.

oyunla yormanız zor, energizer tavşanı gibi oluyorlar küçükken.
yanında pelüş oyuncak bulundurun, otururken falan da kucağınıza, göğsünüze koyun.
ne kadar miyavlasa da kapatmamaya, mümkün mertebe yanınızda bulundurmaya çalışın.
biraz daha sabredin, birkaç hafta içinde düzelir.
  • blatta hiberna  (25.10.19 13:17:03 ~ 13:17:50)
@blatta hiberna kapatmama gibi bir şansım yok çünkü uyumak mümkün değil, 1 kat yukarıya kadar sesi gidiyor, uyuyabilen olursa bu seste ya da bıkmam diyen, ödül verebilirim.

  • matilda  (25.10.19 17:04:29)
Sizinle uyumasını istemiyorsunuz anladığım kadarıyla. Yalnız kalmak istemiyor blatta hiberna'nın söylediği gibi. Keşke birlikte uyusanız; o zaman sizi annesinin yerine koyacak.

  • auroraaurora  (25.10.19 17:39:10)
@auroraaurora eşimde uyurken ezmekten korkuyoruz valla çünkü minik biri. bir de durmuyor o zaman da tepemizde geziyor :(

  • matilda  (25.10.19 18:04:13)
yahu kızışıyor işte bu kedi! 50 günlük olduğuna emin misiniz?

  • beyteper canavari  (28.10.19 10:26:26 ~ 10:27:19)
@beyteper canavari 50 günlük ile 5-6 aylık kedi arasındaki farkı anlayamıyor muyum acaba :))
Kedisinin doğum haberini aldığım günü hatırlıyorum. Eylül ayıydı. İnsanların aklı fikriyle dalga geçilmese mi acaba, bilmeden yorum yapmasak.

  • matilda  (28.10.19 12:10:26)