[]

YKS-DİL

Merhaba,

Bu sene ydt sınavına gireceğim ve b1 seviyesindeyim.
Denemelerde netlerim berbat sadece basit gramer sorularını ve herkesin yapabildiği çeviri sorularını yapabiliyorum. Kelimelerde çok eksiğim var okuduğumu anlamakta zorluk çekiyorum. Bir haftadır düzenli bir şekilde beginner hikaye kitapı okuyorum. Sizce sınava kadar 70 netleri görebilmek için başka neler yapmalıyım? Sınava kadar 20-30 netlerden 60-70 netlere çıkabilir miyim?

 
Sınava çok vakit var o yüzden mümkün. Ama beginner seviye hikayeler okumakla olur mu bilemedim. Bence aç internetten gazete oku. Nyt, washington post falan gibi. Kelime de okudukça yerleşir.


  • doruklara sevdalandım  (24.10.19 13:02:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.