[]

mesela site icin sokak hayvani beslenemez diye bir karar olabiliyor mu?

sevgili dostlar,

dilerim iyisinizdir ve yolundadir her sey.

kiymetli ki cok yaygin da olabilir, bir bilginize ihtiyac duyuyorum.

diyelim ki site, apartman bahcesi, cati gibi kismen ozel; yol kenari, site yakini, cami bahcesi, orman benzeri umuma acik alanlarda sizi gordugu anda yemeye calismayan hayvan ve gruplarini beslemek hukuken ne gibi sonuclar dogurabilir?

haklarimiz nelerdir?

duydugum ihtiyac daha cok beslenmesinin kisitlanamamasi, zarar verilmesinin zinhar engellenmesi yonundeki yorumlariniza yonelik.

kotu deneyimleri olan ve olumsuz yorum yapmak isteyen dostlar da rahatca yazabilir. zaman zaman gordugum incitici yorumlar bile kabullumdur. kotu sozun hali malum sahibine aittir.

site olarak aksam 19:00 icin bir toplanti duzenledik. umarim o ana dek ise yarar bir seyler cikabilir.

simdiden tesekkurler eder saygilar sunarim

 
Site apartman bahçesi vs için apartman-site yönetmeliğinde hayvan beslenemez kararı alınmışsa, bu tür aktiviteler engellenebilir. Yani iş mahkemeye intikal ederse beslenmesine karşı çıkan taraf haklı bulunabilir. Bu madde sokak hayvanları için geçerli bu arada evciller için değil. Konuyla ilgili olarak apartman yönetmeliğini inceleyebilirsiniz, bu karar yoksa eğer beslenmesine karışılmaz, sonradan geriye dönük olarak da bu karar eklenemez. Ancak apartman yönetimi toplanıp bu yönde bir karar alınırsa ancak o zaman eklenebilir. Bunun dışında kamusal alandaki durum nedir onu bilmiyorum.


  • angelus  (23.10.19 14:58:09) 
zannedersem 1994 yilinda beslenemez karari alinmis olup halen yonetmelik dahilindeymis. yonetmenligi henuz sahsen gormedim. bir komsumuzun yalancisiyim.


  • kedula  (23.10.19 15:07:57) 
Yönetmelikte varsa mevcut şartlarda bir şey yapılamaz, ancak apartman yönetmeliğindeki bu madde değiştirilirse sonuç alınabilir ama o da baya kompleks bir süreçti sanırım apartman kat maliklerinin beşte dördünün kabul etmesi gerekiyordu, öyle olmazsa mahkeme açılması gerekiyordu, biraz karışık bir işlem dediğim gibi.


  • angelus  (23.10.19 15:19:21) 
www.suzionline.com

Bu linke bir göz atabilrisiniz, hayvanları koruma kanunu gereği tüm site ortak alanları sokak hayvanlarının doğal yaşam alanıdır. Beslenmesine ancak dava açarak engel olabilirler, onu da yapacaklarını sanmam.
  • hipopotamus  (23.10.19 15:44:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.