[]

Sitemizde bir kedi var

Selamlar. oturduğum sitede bir kedi var 2 3 aylık anca var. Annesi yok ortada tek takılıyor. Sabahları işe giderken görüyorum oynuyordum 1 2 haftadir. Arada yiyecekte veriyorum. Neyse iş eve yakın bugun biri geldi işte abi arabada kedi sesi var dedi indim bi baktm bizim kedi motordan zor çıkardim korkmuş. Arabada getirip siteye bıraktım bahçeye biri dedi abi arada büyükler buna saldırıyor vs . Eve çıktım kat 2 aşağıdan bu miyav miyav susmadı. En son indim aşağı gecede soğuk aldım eve. Ama evde hiçbir şey yok. Kumu bile bahçeden doldurdum. Tek yaşıyorum kedinin bi gözü hasta. Haftada 2 3 gün evde yokum. Bunu iyilestirip sokaga salsam kötü mü olur? Sonra alışamaz diyen oldu da napiyim hayvan böyle daha zorda. Ne dersiniz?
 
annesi bırakmış da olabilir iki aydan sonra.
yani, eğer sizin için sorun haftada 2-3 gün evde olmamanızsa, kedi için problem değil bu.
evde o şekilde bakabilirsiniz de.
gözüne çay banyosu, gentagut damla ve ağır durumdaysa ağızdan da antibiyotik desteği lazım.
tabii ki iyileştirin, ama eve alışınca sokakta üzülebilir, hırpalanabilir.
diğer yandan da, annesiz yavru kediye erkek kediler rahat vermez, saldırırlar.
yani eve almadığınız için başına bir iş gelse vicdan azabı, eve alıp bakıp soğukta sokaklara bıraksanız ayrı vicdan azabı.

bir kum kabı, kum, mama edinin sizin olsun bence :)
  • blatta hiberna  (22.10.19 00:00:38) 
Mumkunse bi veterinere goturup gozu icin merhem vs al.su an en onemlisi bu.digerleri sonra sekillenir.


  • duptıs  (22.10.19 00:03:27) 
böyle daha zorda değil aslında, kediler tek başlarına idare edebilen canlılar, 2-3 aylık olduysa kendi başının çaresine bakabilir "evde" , ama sokakta sanmıyorum özellikle de havalar soğumaya yaklaşırken. aşıları mali açıdan sorun olabilir ama kumu ucuz bulabilirsiniz, mamayı biraz daha iyi alsanız iyi olur ama öğrenci evinde bakılan kedi de gördüm çok, gayet sağlıklılardı -yani öğrenci evinde de bildiğimiz normallikler pek olmuyor gerçi ama olsun :D - 2-3 günlük süreçlerde kumunu mamasını suyunu bol koysanız kendisi geçinir bence. gözü için ise veteriner uygun bir ilaç verir diye düşünüyorum. en kötü ihtimalde sahiplendirmeyi düşünürsünüz, ama özellikle annesizken şu anda tek başına sokakta idare etmesi güç bence.


  • pasp  (22.10.19 00:09:59) 
Gozu enfeksiyon olmustur ve ilerlerse o gozu kaybeder. Veterineew goturun ve baksin, sokak kedisi oldugundan ucret almayabilir ya da eczaneden ne almaniz gerektigini soyler size gosterir, 5 10 tl tutar.

Ya da belediyeyo arayin, gelip bakiyor onlarda.
  • oscar  (22.10.19 00:22:46) 
2-3 gün kedi için problem olmaz lütfen alın onu eve hem size de arkadaş olur ^^


  • jacque  (22.10.19 08:47:37) 
Hocam ilgilenmişsin bu kadar, bence de sen bunu sahipleniver. 2-3 gün kedi için hiç bir şey gerçekten, mamasını suyunu bırak hiç bir şey olmaz.

Gözü içinde yazanlar olmuş, gentagut damla sabah akşam 2-3 damla damlatırsan hiçbişiyi kalmaz. Belki ilave birde terramcyn merhem sürebilirsin damla ile beraber 3-4 güne iyileşir. Damla-merhem 10 tl bir şey.
  • FAtE  (22.10.19 09:47:27 ~ 09:48:28) 
kediniz olmus allah bagislasin :P

en azindan kisi gecirsin evde. damlalar+1 arada gozunde akintilardan pislik birikirse pamuga cay dokup silersiniz gozunu. kedi pisse bir sure yikamayin, cok pisse islak havluyla silersiniz. pire varsa tiksinmezseniz elinizle yakalayip oldurun. pire damlasi icin kucuk galiba. belki yavru kedi icin de damla vardir. gerisi oyun eglence. bahar basi tekrar konusuruz.
  • jimicik  (22.10.19 10:35:07) 
Teşekkürler herkese. Damlayı aldım bakalım iyi olacak inşallah.


  • Topalordek  (22.10.19 14:42:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.