Vpn + gizli modla internette her suçu işleyebilir miyiz

Böyle yapınca savcı bile bulamıyormuş

Bulunur. Ancak vpn, bilgisayar, internet bağlantın falan seninle ilişkilendirilemeyecek şekilde olursa ve işlediğin suç da mesela birilerinin anasına bacısına küfretmek ise pek tenezzül etmezler. Fakat büyük suçlar işlediysen ve işlemeye devam ediyorsan, artık o kedi fare hikayesi gibi, bir yerde hata yaptığın an ensene çökerler. Ama öyle düz vpn + gizli mod falan hiç güvenme...

  • malheiros  (21.10.19 13:43:26)
Hocam sistemin çalışma prensibini öğrenmek için soruyorum aslında nasıl buluyor ki internet kafedeki bilgisayarı kullanmak gibi değil mi?

  • sordum soruyu  (21.10.19 13:49:00)
Yok öyle bir şey.

TOR kullansan bile isteseler bulurlar seni. İşlediğin suçun ne olduğuna göre ertesi gün de tepene binebilirler, altı ay sonra da.

İnternette hayalet olmak o kadar kolay değil. Edward Snowden'i NSA'yı bi araştır istersen.
  • chicha  (21.10.19 13:51:33)
vpn firmasi baglandigin ip'yi paylasiyor yetkili merciyle.

(gizli sekmenin bi esprisi yok zaten)
  • brkylmz  (21.10.19 13:51:37)
Deep web olayı yalan o zaman

  • sordum soruyu  (21.10.19 13:58:34)
deep web teknik olarak daha başka bir şey. domain sistemi kendine has siteleri var. ama teknik olarak istenirse deep web'te takılan biri de yakalanabilir.

tor browser'dan başlayarak araştırabilirsiniz.
  • brkylmz  (21.10.19 14:48:10 ~ 14:48:48)
ne yaptığına bağlı. uyuşturucu kaçakcısı ve benzeri illegal bir suç içersindeysen fbi buluyor valla onların yalancısıyım. deepweb'teki insanları bulabiliyorlarmış. hatta geçenlerde yaptığı açıklamalarda bitcoin üzerinden yapılan aktarmaların şifrelerini çözdüklerini iddia ediyorlardı. okuduğum bir haberde tor üzerinden bir glitch mi bug mu tam bilmiyorum bir hata üzerinden kullanıcının gerçek ip'sine ulaşmışlar ve anında enselemişler.

gizli mod sadece cookiesleri kaydetmiyor. internetteki anonimliğini korumaz. insanlar genelde cinsel içerikli şeyleri izlemek için kullanıyor:P
  • false pretension  (21.10.19 15:04:17)
Hocam reddit'te yazıldı, o çocuk istismarı şebekesinde yakalananlar, gidip de exchange'lerden kendi kredi kartları ile bitcoin alıp sonra da şebeke içinde alışveriş yapan tiplermiş. Yani en dangalaklarını yakaladılar.

  • malheiros  (21.10.19 15:18:57)
Öncelikle Gizli Pencere modu sadece girdiğin sitelerin içeriklerinin lokalde kaydedilmesini önler, girdiğin sitelerin css, js, imaj ve içerikleri cashe'de tutulmadığı için birisi gelip bilgisayarını kontrol ederse girdiğin yerleri göremez, Session'lar normal oturumda olduğu gibi tutulmaz böylece farklı session açılabilir vb bunu geçelim.

VPN olayına gelince, VPN bir vekil sunucudur, bugün bir internet sitesine girmek istediğinde o sitenin adresini yazdığında sana en yakın DNS sunucuya gidip ben bu adrese girmek istiyorum bana yardımcı olur musun diye sorarsın aslında, DNS sunucu da al bu sitenin IP adresi seni yönlendiriyorum der, eğer o site devlet tarafından yasaklanmış ise, kusura bakma birader sana o sitenin io adresini veremeyeceğim gbii seni oraya yönlendiremem de hadi başka kapıya der.

VPN kullandığında ise Sana en yakın DNS sunucuya gitmek yerine VPN' üzerinden çıkış yaparsın o seni yönlendirir, VPN için herhangi bir yasaklama söz konusu olmadığı için buyur birader diyerek seni yönlendirir. Ayrıca VPN sana özel bir tünel açar yani sen aslında doğrudan o siteye gitmek yerine VPN sunucu üzerinden çıkıp gidersin bunu tıpkı birden fazla bilgisayara çıkış sağlayan Proxy Sunucusu olan iş yerleri gibi düşünebilirsin çıkarken Proxy sunucu IP adresi üzerinden çıkarsın VPN'de de sana özel tahsis edilmiş IP adresi üzerinden çıkış yaparsın sana özel bir . tünel açılır girdiğin site senin gerçek IP adresini göremez (!) ama, işte aması var;

VPN sunucuya çıkarken de sana hizmet veren IIS'in ağını kullanırsın doğal olarak IIS dilerse senin VPN üzerinden dolaştığını takip edebilir, eğer çocuk pornosu gibi ağır bir suç işlemek nedeniyle bunu yapmışsan yasal yollarla o VPN sunucusu ile iletyişime geçip bu adam senin üzerinden bir şeyler yapmış de bakalım nerelere girip ne boklar yemiş diye sorabilir.

Gelelim Tor'a Tor'da işler daha da karmaşık hale getirilerek ağ yumağı denilen bir sisteme dahil olursan nereden girdiğin nereden çıktığını takip etmek zordur ama önünde sonunda onda da takip edilmek imkansız değildir sadece daha zordur.
  • solo  (21.10.19 17:50:56 ~ 17:52:11)