[]

eski bina 3. kat mi? yeni bina zemin kat mi?

isikla ilgili bir problemim yok. evde pencere olmasa aramam oyle soyleyeyim. eski bina olan evle yeni binanin arasinda 350 lira fark var sadece. yeni olanin ici 10 uzerinden 10, eski olanin 10 uzerinden 6 diyebilirim. konum bakirkoy bu arada. en gec yarin oglene kadar karar vermem gerekiyor ama soruyu burda sorduguma gore ne kadar kararsiz kaldigimi anlayabilmissinizdir sanirim :)
 
Arkadaşın zuhuratbabada zemin evine hırsız girmişti. Site içi falansa zemin derim.


 • glamdr1ng  (21.10.19 00:06:11) 
zemin katın ısı yalıtımı (en alt katın ısınması daha zor) ve ses yalıtımı (gelen gidenin sesi rahatsız edebilir) iyiyse daha iyi seçenek gibi duruyor. ara katlar daha gözlerden uzak bir de.


 • gizemli dede  (21.10.19 00:14:10) 
ışık önemli değil diyosun o zaman zeminde oturman çok fark etmez ama @glamdr1ng haklı. hırsız sorunu olabilir. yeteri kadar güvenlik önlemi alabilirsen zeminde otur.(pencereye parmaklık vs.)


 • onkiloversemtamamım  (21.10.19 00:14:43) 
3. kat olan


 • basond  (21.10.19 01:12:51) 
zemin katları sevdiğimden ana cadde vs değilse zemin


 • yuvarlanantencereninkapagi  (21.10.19 01:36:19) 
Evde ne kadar zaman geçirdiğinizle ilgili bu biraz.


 • datnet  (21.10.19 07:40:52) 
Yeni olan ne kadar yeni?

15 yıldan daha yeniyse deprem güvenliği açısından yeni bina derim.
 • John Bloor  (21.10.19 07:59:56) 
konuya tamamen deprem açısından bakmak lazım.
bakırköyün bazı bölgelerinde zemin ciddi sıkıntılı, bu sebeple deprem sonrasında yapılan ev derim ben.

 • teritori  (21.10.19 08:44:30) 
İstanbul'da ev bakarken -hele ki Bakırköy gibi zeminin sıkıntılı olduğu yerlerde- ilk bakılacak özellik deprem. Önem sırasının başında gelmeli. Eski ev diye bir seçenek o yüzden kalmıyor. O eski evler, ki Bakırköy'dekiler gerçekten eski, ne yazık ki çok zor anlar yaşayacak. Kim bilir belki yeniler bile yaşayacak. Yıkılmasa bile sorunlar olacak bir olası depremde. O yüzden düşünmeden yeni bina.

Bu arada hırsız falan denmiş ama, hırsız her yere girer. Siteye de girer, zemin kata da, beşinci kata da. Hırsız konusunda risk eşit. Site içinde ev kiralayıp, milleti soyup gidiyorlar mesela. Sitede kazancın daha iyi olacağına inanıyorsa, yapıyor bunu.
 • nasıl yani  (21.10.19 10:03:37 ~ 10:04:13) 
Kararınızı yeni evler arasında verin. Bu deprem gerçeğinde eski ev büyük risk.


 • SiyamkedisiZorro  (21.10.19 13:20:56) 
Daha ucuz bile olsa zemindekinde oturmam evin temel fonksiyonu olan mahremiyet ve guvenligi saglamiyor bana gore


 • pofudukayi  (21.10.19 22:15:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.