[]

bu durumun psikolojideki karşılığı

git kendin al diyecekler için önceden söyleyeyim bacağım alçıda olduğu için dışarı çıkamıyorum. annem ne zaman markete gitse kendim için atıyorum toplamda bugüne kadar 10 ürün istediysem 7'si hatalı. kabının rengini tarif ediyorum, eğer o markadan yoksa şu marka al diyorum. yani hata yapma ihtimalini sıfıra indirmeye çalışıyorum ama yok gerçekten %70-75 hata payı oluyor. normal zekada bir insan hadi kafası basmıyor diyeyim. bunun tam olarak karşılığı ne değer vermemek mi, gıcıklık mı?
 
kullanılmayan organlar köreliyor maalesef. böyle kişiler beynini etkili kullanamıyor.


 • diffarentiationation  (17.10.19 23:10:33) 
Bu kadar yapabiliyor, kendince daha uygun gördüğünü almaya çalışıyor?

Size gıcıklık yapıp neden her market dönüşü tartışmayı istesin ki, mazoşist mi?

Evde kalmak sizi biraz alınganlaştırmış olabilir.
 • balik kraker  (17.10.19 23:20:08) 
hadi bir an önce evi terket diye yapiliyor olabilir bu.

bunun yaninda kendi paranizi kazanmioyrsaniz istedikleriniz pahali ise ucuzunu aliyorlardir belki.
 • duygusuzromantik  (17.10.19 23:21:05 ~ 23:21:52) 
@balik kraker, duygusuzromantik, fiyat farkı mevzu değil. ben gerçekten algılayamıyorum artık bu durumu.

madde madde kalmadıysa ne alması gerektiğini bile söylüyorum ama olmuyor. zaten kendim alabilsem alacağım. artık bende bir şey istemek fobi haline dönüştü. birinden bir şey istesem benim istediğim şey asla olmayacakmış gibi geliyor.
 • me23  (17.10.19 23:38:47) 
İstediğin şeyin fotosunu telefonuna yükle. Baka baka alsın


 • it could be wrong  (18.10.19 00:34:28) 
Watsaptan görüntülü arama yapın gittiği yerde, sizin kabul ettiğiniz şeyi alsın.
Ya da fotosunu elindeki telefona kaydedin, bundan alıcam diye göstersin görevliye.

 • megalomaniac  (18.10.19 01:17:33) 
getir'den sipariş ver. ne uğraşıyosun?


 • sinek kral  (18.10.19 02:33:17) 
ya bence tam dinlememek, pek önemsememek.

önemsememek derken şöyle. "ya ben ne alacağımı bilemeyecek kadar salak mıyım ki bu kadar söylüyorsun" diye düşünüp sizin verdiğinizi doğru düzgün dinlemiyor, alırken de doğru aldığını zannediyor.
 • kibritsuyu  (18.10.19 02:40:53) 
bu durumda sinir olman için, "bana istediğim ürünleri hatasız getirmeli" diye düşünmüş olman gerek. ben olsam gülüp geçerdim, çünkü gerçekten karşımdaki insanın istediklerimi hatasız yapmasını beklemem. anne gibi, aileden birinin hele hiç beklemem. yaparsa da "iyi hadi, bu sefer doğru almışın" demem. şöyle düşünün, hiç samimi olmadığın biri olsa hatalı şeyi söylerken bile mahcup olurdun, zahmet olacak ama, falan derdin. ailemi çok daha fazla önemsediğim için, onlara daha da kibar davranırım.

sana kaba davranmışsın demiyorum, ama elbette senin kafandakini bulamayabilirler. anneme en son almasını istediğim şey için o kadar çok zaman harcadı ki.. yine de yanlış ürün almış. çünkü o ürünü alma ihtiyacı yok, alışkanlığı yok. "iyisinden iki kilo domates" desem, düşündüğümden de iyisini alıp gelirdi halbuki. bence de, evden çıkamadığın için sinirlerin bozulmuştur. asla konuyu büyütmemeni öneririm.
 • lovemyself  (18.10.19 03:17:22) 
Bilmedigi bir urun hakkinda cok fazla detay anlatip aklinda tutamamasina sebep oluyor olabilirsiniz. Istediginiz urunleri kagida yazin gorevliler yardimci olur.


 • boyalı kuş  (18.10.19 10:01:53) 
getir yok yaşadığım yerde.
alacağı şeyin ambalajının rengini bile söylüyorum, tamamen farklı renkte başka bir ürün alıyor. normal kola diyorum özellikle diyorum normal diye bakıyorum kola diet kola. yani bu kadar da mı olur derecede bunu yaşadığım için ve kendimle kıyasladığım için üzülüyorum. evde yokken bana bir sürü şey tembih eder. ne dediyse harfiyen yaparım. ben bu denli dikkatle ve özenle yaparken dışardan üç şey istediysem birinin unutulması, birinin yanlış alınması, sadece birinin doğru gelmesi ve bunun da olma sıklığının çok sık olması canımı acayip sıkıyor.

 • me23  (18.10.19 10:39:58 ~ 10:40:22) 
Bu durum psikolojide sallamamak olarak adlandiriliyor.


 • dunal  (18.10.19 13:00:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.