[]

2. kediyi hangi kontrollerden sonra ilk kediyle kaynaştırmalı?

Selam Felixçi kardeşlerim,

2 yıldır evde solaktan gelme bir kedimiz var. 3 haftadır sokaktan gelme bir kedi daha bizde ikamet ediyor.

Yalnız veteriner birbirlerinden hastalık kapma ihtimallerine karşı küçüğü ayrı odada tutun dedi. Kontrole gittim dün, ili hafta daha diyor.

Sordum şüphelendiğiniz bir hastalık mı var? Yok, sadece lenfler biraz şişik ama tedbir önemli diyor.

Yalnız bu küçük kedinin bebekliğini tecritte geçirmesine döndü. Sürekli sıkılıyor. Kapıya güm güm diye çarpıyor.

Anlamadığım zaten fiv fip gibi hastalıklardan korkuyorsak bu 1 yıl bekletsek de geçecek, o zaman hiç ikinci kedi almayalım.

Küçük üşüyor diye düşünüyorum bir de üç gündür her odasına gittiğimde kusmuş görüyorum. Vet, vitamin desteği verdi ama biz görmeye geldiğimizde aşırı mutlu oluyor, bana yalnızlıktan da hastalanıyor gibi geliyor. Evde sürekli vicdan azabı yaşıyorum.

İlk kedime de hastalık carsa geçsin istemem tabi ki ama bunun hiç garantisi yok ki? Siz nasıl bir yol izlediniz ikinci kediyi sahiplenirken?

 
üşüyorsa sıcak su torbası kullanabilirsiniz ya da pet şişeye doldurulacak suyla da yapılabilir benzeri. yalnızlıktan hastalanacak kadar strese girdiğini sanmıyorum.
fip konusunda haklısınız. ama veteriner şu an devam eden bir enfeksiyondan şüpheleniyor anladığım kadarıyla. kusmasıyla da ilgilidir belki.

  • not dark yet  (16.10.19 10:53:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.