[]

Telefonla video çekerken ikiye bölme hatası

Telefonla video kaydı yaparken video biraz uzun olursa kendi kendine ikiye bölüyor. Yani diyelim 35 dk 42 sn uzunluğunda kayıt yaptım. Bunu galeriye 33 dk 28 sn ve 2 dk 14 sn diye iki parça şeklinde kaydediyor. Bunu yaparken iki parçanın birleşim yerinde yarım saniyelik falan bir kısmı yok ediyor. Dolayısıyla parçaları yazılımla birleştirince ortaya kesintisiz bir görüntü çıkmıyor. Hafıza durumuyla ilgili değil; o esnada kayıt yeri neyse (kart/dahili) o daha dolmamış oluyor. Yani kart dolunca kendi kendine dahili belleğe geçme anı değil o kesinti. Süreleri de rastgele örnek verdim bu arada; belli bir zamanı yok, her videoda ne zaman böleceği değişiyor ama hep 30 dk civarındaki kayıtlarda yapıyor bunu. Bu niye olur ve çözümü ne olabilir sizce? Telefon android ve dediğim gibi bellekle ilgili bir sorun değil. Video ayarlarında da böyle bir şey yok.
 
kartın yazma hızı ile alakalı olsa gerek.

yani telefon ne yapıyor? çektiği görüntüyü aynı anda karta kaydetmeye çalışıyor.

kartın yazma hızı belli, telefonla çekilen görüntünün boyutu belli. telefonla 1 saniyede çekilen görüntünün boyutu, kartın 1 saniyede yazabileceği botuttan büyük hale geldiği anda, kaydı orada kesip, çektiği kadarını o yarım saniye içinde karta yazıp, yeniden sıfırdan kayda başlıyor.

çare ya daha hızlı kart kullanmak, ya da çekilen görüntünün kalitesini düşürmek.
  • kibritsuyu  (14.10.19 15:18:29 ~ 15:19:25) 
@kibritsuyu, bunu 10 dakikalık videolarda yapmamasının sebebi, kart doldukça yazma hızının düşmesi mi?


  • grgn  (14.10.19 15:26:18) 
İkiye bölünen dosyalarda büyük dosyanın boyutu ne? SD karta kaydediyorsanız file system yüzünden 4 GB'tan büyük dosya kaydetmeyebilir, o geldi aklıma.


  • ddiggler  (14.10.19 15:53:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.