Sefer görev emri

edevleten mesaj geldi. 10 gün içinde en yakın askerlik şubesine falan uğrayın diyorlar. Korkudan mesajı sildim attım, ne bu şimdi? askere mi alacaklar?

Seferbelik durumu olursa gidersin de bu yeni bir şey değil 40 yıldır falan uygulanan bir sistem, onun öncesinde de daha ilkel halleri mevcuttu, hep vardı yani çekinecek bir şey yok, ailede 41 yaşın altındaki erkeklerden en az birine çıkıyor bu seferberlik emri.

  • angelus  (14.10.19 14:19:24)
Mesajını niye sildiniz? Yani mesajı silince sonuç değişmeyecek ki.

Askerliği yaptınız mı? yapmadıysanız durumunuz nedir? Okuyor musunuz, tecilli mi, kaçak mısınız? Biraz daha bilgiye ihtiyaç var gibi.
  • nasıl yani  (14.10.19 14:19:30 ~ 14:19:47)
@nasıl yani

öyle anlık tepkiyle, yaşanmamış gibi olsun diye sildim işte :D Yaptım askerliği kısa dönem.
  • eazy  (14.10.19 14:22:07)
sefer görev emri sorgulama var. oradan bir sorgulayın isterseniz.

  • nasıl yani  (14.10.19 14:24:50)
bizim işçilerden birine geldi. muş'a çıktı onunki hatta. gidiyorsun bi kağıt imzalatıyorlar, seferberlik olursa katılacağım taahüdüyle

  • kablelvuku  (14.10.19 14:25:51)
ben de geçen kredi kartı son ödeme tarihiniz geçti mesajını silmiştim. banka da borcumu sildi.

silmek çok mantıklı.
  • eeb  (14.10.19 14:27:18)
arabanız jip ise onun içinde atmış olabilirler. jiplere sefer görev emri çıkıyor diye biliyorum.

  • rahmi pinkfloydoglu  (14.10.19 14:32:40)
o mesajı silmek bir işe yaramaz, önce onu söyleyeyim. iki gün sonra kapınıza 2 adet memur dayanır, eazy nerde diye annenize sorar filan. kadınceğizin yüreğine indirmeden gidin tebliği tebellüğ edin.

ikincisi, sefer görev emri demek hop seni hemen askere alıyoruz demek değildir. ülke çapında seferberlik ilan edilirse askere alınırsınız. bu tebliğ size sadece öyle bir durumda hangi birliğe gitmeniz gerektiğini anlatır.

üçüncüsü, ailenin tek veya ilk erkek çocuğu iseniz ve askerlik görevinizi ifa ettiyseniz, size seferberlik emri gelmemesi gerekir. o durumda tekrar bir tebliğ gelir bi kez de emir iptal oldu diye karakol ziyaret edersiniz.

not: kendimden biliyorum...

düzeltme: ailenin tek veya ilkten sonraki erkek çocuğu iseniz olacak o...
  • kusursuz defolu  (14.10.19 14:35:29 ~ 15:07:54)
Ya bro en fazla 10 gunluk askerlik yapririyorlar.

  • all girls dream  (14.10.19 15:39:08)
Eşim de kısa dönem askerlik yapmıştı. Onlara baştan söylemişler "eğer sizi de askere çağırılarsa ülke gerçekten hapı yutmuştur" diye. Prosedürel bir şey. Ama mesaj silmekle olmuyor tabii.

  • SiyamkedisiZorro  (14.10.19 16:32:58)
Bana gelmisti. Bir sey olmuyor. Seferberlik olursa seni cagiracaz anlamina geliyor.
Mesaji niye siliyorsun olm deve kusu musun:)

  • stavro  (14.10.19 20:59:02)