Trafik kazası-araç değer kaybı-haksız kaza raporu vs :/

Geçen sene metro çalışması olan bir yerde arkadaşımın arabasıyla kaza yaptım, 4saat sonra gelen polis rapor tuttu ama sanki orda metro çalışması yokmuş gibi tuttu(karşı tarafın adamı olmasından şüpheleniyorum) yani şöyle söyleyeyim karşı tarafın hızı kendi ifadesine göre bile 90 bence minimum 100-120ydi ki kazanın olduğu yerin biraz gerisinde 30 tabelası koymuşlar çalışmadan dolayı.Benim de psikoloji baya çökmüştü o ara annem de arabadaydı, arkadaşın aracıydı vs gibi sebeplerden, itiraz etmedim rapora. Yeter ki karşıdan birşey sekmesin kafasındaydım. Şimdi hukuk bürosundan aradılar kazayla ilgili dosya açılmış;e-devlet'e girdim bir karşı aracın sahibi bir de karşının sigorta firması dosya açmış. ne yapmalıyım hiç bilmiyorum ve geçen seneki saçma psikolojiye girdim..
1)kaza raporuna itiraz için geç mi kaldım?
2)bu davaya bizim aracın sigorta şirketinin müdahil olması gerekmiyor mu?
3)karşı taraf adına bir hukuk bürosu arıyor sürekli,bu dakikadan itibaren nasıl bir yol izlemeliyim? şimdiden sonsuz teşekkürler...

bu arada bana yüzde75 kusur verilmişti.

  • xasuo  (14.10.19 10:34:04)
kaza tutanağına itiraz etmeniz gerekiyordu, ancak itiraz etmediğinize göre yargılama sırasında tutanağın doğru olmadığına ilişkin mahkemeye beyanda bulunmak, bunu ispatlamak gerekecektir.

sigorta şirketine siz kazayı bildirdiniz mi? davaya müdahil olmaları için sigorta şirketine ihbarda bulunmanız gerekmekte.

o arayan hukuk bürosu ne diyor tam olarak size?
  • okuyamıyom ben ya  (14.10.19 11:16:54)
Kaza raporu tutulduğunda karşı tarafa sizin trafik sigorta poliçe fotokopinizi ve ruhsat ehliyet fotokopilerini verip sizin sigortanızdan hasarı almaları gerekirdi.

Bunlar olmadı mı? Bunlar oldu da sigorta firmasının ödeyeceği rakamdan daha mı fazla bir hasar çıktı?

Ya da ehliyetsiz veya alkollü filan mıydınız?

Karşı tarafın hukuk bürosu ne diyor? +1
  • John Bloor  (14.10.19 13:13:32)
selamlar, bir avukata danışırsanız daha ayrıntılı yardımcı olacaktır. en kısa sürede başvurmanız gerekmekte.

  • konsomatrix  (21.10.19 21:23:54)