[]

İlişkinin hızlı ilerlemesi

Arkadaşlar, çok güzel giden bi ilişkiyi çok hızlı gidilmesi boktan bir hal almasına sebep olabilir mi?
1,5 aydan beri beraberiz. Aynı iş ortamında tanıştık sevgili olmadan önce annemle ve ablamla iş çıkışında tesadüfen tanışmıştı erkek arkadaşım. Daha sonra ilişkinin ikinci haftasında annemle sevgilim vasfıyla bi kez daha bir araya geldiler. O da küçük bi yanlış anlaşılmayı düzeltmek amacıyla oldu. Onun dışında aynı hafta beni çok yakın arkadaşlarıyla tanıştırdı, ben de erkek arkadaşımı çok yakınlarımla tanıştırdım.1. ayımızda tesadüfen beni eve bıraktıktan sonra babamla karşılaştır ama erkek arkadaşım olarak tanıştırmadım. Bugün de ben erkek arkadaşımın annesi ve teyzesiyle tanıştım. Günün sonunda eve bırakırken beni annesi merhaba demek istedi annemlere ve merhabadan kahve içmeye kadar ilerledi durum.
Bunlar çok güzel şeyler ama çok mu fazla hızlı gidiyoruz diye de düşünmeden edemiyorum. Bunlar 1-2 yıllık ilişkisi olan insanların yaptığı şeyler ama biz ilişkinin başından beri zaten normal sevgililer gibi değiliz. Her gün birbirimizi görmek istiyoruz, özlediğimde o yanıma geliyor ben gidiyorum. Hastayken bakıyorum evimde buluyorum. Bunu biraz durdurmalı mıyız? Erkek arkadaşımın çevresi de uyarmış onu biraz korkuyor bu hızdan.
Nasıl ilerlemeliyiz?

 
bence korkulması gereken çevrenin yorumları ve ilişki hakkında söz sahibi olmaları. sizin içiniz rahatsa, bir şeyleri atladığınızı düşünmüyorsanız hızdan zarar gelmez.


 • meyal  (13.10.19 23:36:56) 
hayır, yaptığımız şeylerden pişman olmuyoruz çok ciddi düşünüyoruz. ama ben çevremdekilere böyle detaylı anlatmıyorum. erkek arkadaşımın çevresindekilerin hunharca söz hakkına sahip olmaları canımı sıktı açıkçası. teşekkür ederim fikirleriniz için.


 • caffeinecontent  (13.10.19 23:40:13) 
bu hızla giderseniz haftaya evlenirsiniz. sakin olun biraz. ailelerle tanışmadan birbirinizi bi tanısanız daha iyi olur.


 • scudman1  (13.10.19 23:51:57) 
Aynı eski ilişkimi anlatmışsın. Biz de 1.5 ay da cümbür cemaat tanışmıştık. 2 sene sürmüştü ilişki. Bence yanlış bir durum. İyice bir insanı tanımadan kesinlikle aileleri karıştırmamak lazım. Yaşadım biliyorum.


 • Başkalaşım  (14.10.19 01:01:06) 
Bu biraz sizin yaşam tarzınıza göre değerlendirilebilecek bi durum.
Mesela tüm arkadaşlarınızın(yakın olsun uzak olsun samimi veya öylesine bi arkadaş olsun) anne-babalarıyla hemen tanışır mısınız genelde? Yoksa ailesini tanımanız-kendi ailenizle tanıştırmanız için o arkadaşla biraz daha yol almayı mı beklersiniz?
Eğer çok bekletmeden genelde aileyle iç içe giren bi yapınız varsa endişelenmeyin bu sizin için doğal bi durum.
Ama genelde bu işlerde karşı tarafı tartıp ölçüp öyle ailenize sokuyorsanız, aile ilişkileriniz bu şekildeyse o zaman şuanda biraz ağırdan almalısınız.
Bi arkadaşım vardı mesela hoşlandığı çocuğu hemen arkadaş grubuna alıp eve ailesiyle rakı-çiğköfte ortamına soktu. Çocuk çok samimi içten doğal bi çocuktu, o akşam da enerjiler muhteşemdi ama sonra her şey friendzone’a bağlandı. Çünkü bu çocuk da kız da herkesin ailesiyle hemen kaynaşan ve sevilen tiplerdi. Çocuğu evlenme eşiğine getirmek için kızın seçtiği yol yanlıştı :)
Siz de buna göre değerlendirin durumunuzu ama iki taraf da rahat hissediyosa problem yokfur genelde.
 • megalomaniac  (14.10.19 01:59:31) 
bence hızlı gitmiş.


 • cedex  (14.10.19 09:27:38) 
@başkalaşım hiçbir sorun olmadı aslında bu konuda. tanıştırma anı da planlanmış bir olay değildi dediğim gibi o yüzden kasılmıyorum ben. ama erkek arkadaşım çok kasıldı teyzesi ve annesiyle geldiler bu durumlar sadece kız isterken falan gerçekleşir dedi. o biraz daha farklı düşünüyor benden


 • caffeinecontent  (14.10.19 09:28:14) 
@megalomaniac genelde böyle değildim. ailem bütün yakın arkadaşlarımı tanır ama arkadaşlarım da 7-8 yıllık arkadaşlarım ve hepsiyle de çok sonradan tanıştılar. İlk defa birisiyle ilişkide bu kadar ciddi boyuta geldim o yüzden de ne yapacağımı bilmiyorum aslında. verdiğiniz örnekle uyan tek kısım çok doğal olunması kısmı. o kadar ciddi adımdan sonra friendzone biraz garip olmuş aslında ^^
bunun dışında da dediğiniz gibi rahat hissediyorduk tüm kısımlarda ama anneler de birbirini tanıyınca kasıldık biraz açıkçası.

 • caffeinecontent  (14.10.19 09:32:48) 
akısına bırak, memnunsanız neden korkuyorsunuz yav.

gözü olanın gözü götüne.
 • paranoyak kedi  (14.10.19 09:50:52) 
yaşlar kaç? eğer 28+ ise ve herkes ne istediğinden eminse sorun olmaz genelde.


 • lcha  (14.10.19 09:52:58 ~ 09:53:39) 
vardir elbette bir bildiginiz ama 1,5 ayda nasil bu kadar 'cok ciddi'siniz o kismina takildim ben. genellikle kaygili baglanma tarzina sahip insanlarda goruluyor, belki ikiniz de oylesinizdir bilemiyorum. bence fazla hizli, hele ailelerin tanismasi fln bence ozellikle de yetiskinseniz cok garip.


 • kassiopeia  (14.10.19 10:31:15) 
@ paranoyakkedi haha çok tatlı yorum ^^ teşekkür ederim ben de böyle düşünüyorum


 • caffeinecontent  (14.10.19 10:44:29) 
yaşlarımız 24 ve 25. ne istediğimizi biliyoruz, farkındayız sadece kariyere daha çok odaklanmamız gerek şu an evlilik için ölüp biten tipler değiliz yani :)


 • caffeinecontent  (14.10.19 10:45:22) 
@kassiopeia biz de şaşkınız bu hıza ama anlattığım gibi daha çok planlanıp değil de spontane gelişti çoğu şey. ciddiyiz kısmı da başınızdan 1-2 tane saçma ilişki geçince kiminle ciddi kiminle ciddi olunmayacağına biraz daha iyi karar verebiliyorsunuz ben bu şekilde anlıyorum ve samimiyetten tabii ki. ciddi düşünülmese bu boyuta bu kadar çabuk erişemezdik zaten ^^


 • caffeinecontent  (14.10.19 10:47:32) 
Ben de sevgilimle aynı durumu yaşadım. Hatta kendisini tanımadan önce annesi ve babasıyla içmişliğim var. Fazla samimiyet iyi değil. Herkesin bir anda öğrenmesi de iyi değil. Ne yapsan nereye gitsen kiminle olduğun belli bazen sıkıntı yaşanıyor. Aileler bundan sonra kendi işine gücüne bakarsa sorun olmaz.


 • jazzabel  (14.10.19 10:59:57) 
aynen öyle artık ciddi bi adım atılana kadar görüştürmeyi düşünmüyoruz zaten şu an sadece birbirlerinden haberi olsun istedik bu kadar. umarım dediğiniz gibi olur @jazzabel


 • caffeinecontent  (14.10.19 12:06:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.