kedim dünden beri birkaç kez kustu ne yapacağım?

Merhabalar hayvan severler.

Kedim dünden beri çok halsiz sürekli oturduğu yerde uyuyor veya öylece takılıyor. Dün akşam 8de eve geldiğimizde 2 farklı noktaya tahminimce birer kez kustuğunu gördük. Dün akşam 1 kez daha kustuktan sonra veterinere götürdük ve kusmasını engelleyecek bir aşı yaptı. Yanında iç ve dış parazitlerin de zamanı gelmiş diyedek onları da yaptı. Sonra da pazar akşamı 5e kadar su da yemek de vermeyin dedi. Geceden beri de bişey yememesine rağmen 3 kere daha kustu. Hala çok halsiz ve yerinden çok az kıpırdayarak yatıyor. Normalde aşırı canlı hatta yaramaz denecek bir kedidir hiç böyle görmeye alışık değiliz. Akşamdan beri uyku uyuyamadık bişey olacak diye. Veterineri tekrar aradık getirin röntgen çekelim falan dedi ama ne yapsak bilemedik. Ayrıca kakasını da yapmadı dün akşamdan beri

Not: ütü masasının süngerleri ve halıların saçaklarını gizli gizli yediğini görmüştüm onlardan olabilir sanki.

Kediler yalanırken yuttukları tüyleri böyle kusarak dışarı atabiliyorlar malum, bunu birkaç seferde de yapabiliyorlar, böyle anlarda da baya mutsuz oluyorlar zira baya yorucu bir işlem bu hayvan için, muhtemelen böyle bir şeydir diye düşünüyorum ben.

  • angelus  (13.10.19 15:57:11)
Vet'e git

  • quintus  (13.10.19 16:22:53)
Sünger ve saçak yediyse kusmasını engellemek pek iyi bir tedavi olmamış sanki. Tuvaletini de yapamıyorsa onların vücudundan bir şekilde çıkması gerek. Tüy kusması bu şekilde ağır olmaz. İmkanınız varsa başka bir veterinere gösterin mutlaka.

  • jacque  (13.10.19 16:22:54)
Tüy dokuyor mu bu aralar? Malt veriyor musunuz? Ateşi var mı? Kaka da yapmaması bağırsaklarında tüyden veya başka cisimden dolayı tıkanma olabileceğini düşündürdü bana. Zaten hasta kediye zamanı gelmiş diye asi yapıp sonra da aç susuz bırakın demek bana doğru gelmedi. Başka veterinere götürün bence. Geçmiş olsun en kısa zamanda şifa bulur inşallah.

  • another day in paradise  (13.10.19 16:38:48 ~ 16:47:03)
@another day in paradise tüyü dünden beri biraz daha fazla dökülüyor. malt hiç vermedim şimdiye kadar. ateşi de normal ekstrem değil. veteriner de dün ölçü normaldi.

  • golgi aygıtı  (13.10.19 17:18:27)
soğuk mama mı verdiniz? malt macunu verin bide.

  • false pretension  (13.10.19 17:37:53)
çok sevdiği yaş mamadan koydum önüne. değişiklik olsun diye biraz da farklı daha güzel bir mama koydum önüne. ama sadece kokladı ve ağzına bile sürmedi. gidip macun alayım mı? diğerlerine ağzını sürmedi su bilet içmedi :( iyi gelirse gidip hemen alayım maltı

  • golgi aygıtı  (13.10.19 17:45:13)
başka bir veterinere götürmeyi düşünüyorum şu an ama faydası olacak mı bilmiyorum :/

  • golgi aygıtı  (13.10.19 17:45:37)
Kesinlikle baska veterinere goturun. Kan testi fln yapilmali batin ultrason ya da film cekilmeli. Zaman kaybetmeyin daha fazla

  • habula  (13.10.19 22:38:26)
veterinere götürün tabii. macunla vakit kaybetmeyin.

  • not dark yet  (13.10.19 22:47:12)