[]

Barış pınarı harekatı ile ilgili

yanlışım varsa düzeltir misiniz
anladığım kadarıyla
amerika mühimmat yardımı yapıyo bilmem kaç tır
bizimkiler de teröristler bu silahları kullanmayı öğrenmeden yokedelim diye
suriyeye giriyo doğrumudur

şimdi bi kaç sorum var, birincisi tırlarla muhimmat yardımı yapıldı istikbaratı nereden ve kimden ? ben baya baktım ama kesin kaynağı bulamadım

ikincisi amerika hem karşıya silah gönderip hem de bize şu çizgiye kadar gidebilirsin diyorken, biz nie askerimizi tehlikeye atmak yerine durumu uluslararsı gündeme taşıyamıyoruz ?

üçüncüsü işbu conflict büyük silah tüccarlarının para kazanma şekillerine bir örnek teşkil edebilir mi ?

 
Hayır. Mühimmat yardımı yapılalı aylar oluyor. Abd o bölgeye uzun zamandır yığınak yapıyor. Bize parasıyla vermeyi tereddüt ettiği silahları, teçhizatı bedavaya veriyor. Zaten öğrenen öğrendi kullanmayı. Türkiye’nin amacı o bölgede kendi varlığına tehdit oluşturacak garnizon bir devletin kurulmasını engellemek.

Zaten aymazlık öyle bir boyuta vardı ki verdiği anti tank silahlarıyla daha önceki operasyonlarda zırhlılarımızı vurup askerlerimizi şehit ettiler. Dünya elbette kafasını kuma gömüyor. Üstelik bu yeni bir şey değil. Daha önce de emekli olan üst düzey askerler bir çok kere yazılı ve görsel medyada abd nin pkk ya desteğinin devlet kayıtlarına geçtiğini belirtti. Ama Nato müttefikiyiz yersen.
  • mekaniker  (12.10.19 14:25:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.