[]

ishal olan ve tuvaletini kumuna yapmayan kediye ne yapılır?

merhaba arkadaşlar, yaklaşık 1 hafta önce bir kedi sahiplendik. iran(persian) cinsi. sahibi kanser olduğu için geçici evinden aldık. oğlan 3 yaşında ve kısır değil. daha önce kum eğitimi varmış. en son ishal olduğu için gerekli aşıları yaptırmış geçici evindeki arkadaş. fakat bu kediciğimiz hala ishal ve asla kumuna yapmıyor. kumun sağına soluna yapıyor ama kuma bir türlü gitmiyor. neden olabilir? bana alışmasa diyeceğim gece gelip kucağımda yatıyor. benden korkmuyor asla fakat benim odamdan dışarı da çıkmıyor. hep aynı yerde yani. zaten tembel bir tür olduğu için sürekli uyku peşinde. veterinerde kısırlaştırılmadığı için olabilir falan demiş ama içime sinmedi.

özet: kedi kumuna yapmıyor ve ishal. neden olabilir?


 
Istahinda sorun var mi ? Su iciyor mu ? Hareketli mi ? Koltuk altina oraya buraya saklaniyor mu ?


  • oscar  (12.10.19 04:40:01) 
Yemesinde içmesinde problem yok. Bol su içiyor. Hareket çok az. Saklandığı oluyor.


  • RojoElefante  (12.10.19 12:36:32) 
parazit olma ihtimali yuksek. Veterinere goturmelisiniz acil


  • oscar  (12.10.19 20:25:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.