[]

Gainerlar ve şeker sorunu

Selamlar, piyasadaki pek çok gainerın fazlaca şeker içerdiği biliniyor. Nutrade Weight marka gainerin içeriğinde 0 şeker görünüyor. Bu marka hakkında bir fikriniz var mı? Güvenilir mi?
 
Gainer'ın kendisi zaten şeker karbonhidratla şeker farklı şeyler değil aynı şey, öyle sıfır şeker türü bıdılar biraz bullshit bi tanımlama oluyor tamamen algıya yönelik kafa karıştırıcı ve alıcıda ürünün "hımm bu daha iyi olabilir galiba" şeklinde hisler uyandırmayı amaçlayan reklam tuzakları sadece. Yoksa karbonhidratı en küçük yapıtaşına kadar parçalayıp işleyip sana satıyorlar, bunun her tarafı sıfır şeker olsa ne olur olmasa ne olur küp şeker yediğinde vücudun ne tepki veriyorsa bunda da yaklaşık olarak o tepkiyi veriyor ama içine biraz whey kazein falan katıp protein miktarını artırarak daha "sağlıklı" izlenimi uyadırıyorlar ama bildiğin şeker işte, hangisinin fiyatı daha düşükse onu al geç. Sana sıfır şeker dediği karbonhidratın %80'ini maltodekstrin ve desktroz oluşturuyor; kana en hızlı karışan şeker.


  • angelus  (11.10.19 00:17:41) 
Angelus'un dediğinin üstüne laf söylemek bana düşmez tabii ama, bildiğim kadarıyla bazı ülkelerde "X miktardaki şeker oranı %bilmemkaçın altındaysa 0 olarak belirtilebilir" gibi bir yasa var. (Mark Hyman'ın Food WTF Should I Eat kitabında okudum bunu.)
Gainer'ın menşei ülkede de öyle bir kural varsa 0 şeker diyebiliyorlardır.

  • sopiro  (11.10.19 08:15:47) 
Karbonhidratı yulaftan alıyormuş, kafadan sıkacak halleri yok ya? Ayrıca karbonhidratla şeker nasıl aynı şey eheh?


  • Desc  (11.10.19 09:45:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.