[]

street view'da blurlu yüzün blursuz haline dönmesi mümkün mü?

eskiden oturduğumuz semtte rahmetli anneme benzettiğim birini gördüm. tıpkısının aynısı. tarihler uymuyor ama kimmiş bu kadar anneme benzeyen kişi merak ediyorum. böyle bir şey mümkün mü photoshop'la falan? mantık olarak bulanıklaştırılıyorsa, tersine de çevrilir diye düşündüm ama emin değilim :/
 
orda bulunan 10 pixelin 1 pixel haline getirildiğini düşün. 9 pixel silindi. teknik olarak pek mümkün değil yani. ilgili yere gün boyu bir kamera yerleştirmek ya da oturup beklemek daha kolay olabilir


  • HasanK  (10.10.19 16:55:14) 
Bu uygulanan blur tekniğine bağlı. Görüntü işlemede uzman birisi belki yapabilir (matematiksel olarak mümkün olursa)


  • kimlanbu  (10.10.19 16:56:04) 
Mümkün değil, şunun gibi düşün, bende 10 harfli ve herhangi bir dilde bir kelime var, 8 harfini atıp sana 2 harfini veriyorum, kelimeyi bul diyorum. Haritalardaki bulanıklaştırma böyle bir şey.


  • mikro patlama  (10.10.19 17:10:20) 
blurlamayı yapan dünyanın en iyi yazılım şirketi olan "google", geri dönüştürülemeyecek bir algoritma ile yazdıklarından eminim..


  • nahtoderfahrung  (10.10.19 17:29:25) 
@nahto +1 yine de google supporta yaz. Dene şansını


  • glamdr1ng  (10.10.19 17:55:39) 
gayet de mumkun. blur dediginiz olayin yukaridaki orneklerle alakasi yok. piksel falan azalmiyor sadece matenatiksel olarak piksellerin degeri degisiyor.


  • mayeskuel  (10.10.19 20:25:32) 
Mayeskuel in de dediği gibi blur işlemi aslında sadece piksel değerlerini girdi olarak alan ve çıktı üreten bir matematiksel fonksiyon. Nasıl fonksiyonun tersi alınabiliyorsa aynı şekilde blur işleminin de tersi alınabilir. Ancak buradaki püf nokta fonksiyonu bilinmiyor maalesef. Belki yaygın olarak kullanılan algoritmaların denenmesiyle bir sonuç alınabilir.


  • ttt  (10.10.19 21:26:58) 
photoshop gibi bilinen bir programda yapılırsa blur çözülebiliyor. kolay değil ama oluyor. google muhtelemen kendine özel bir algoritma ile bu işi çözdüğü için iş imkansıza yakın sıradan bir kullanıcı için.


  • denek hayatım  (10.10.19 21:36:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.