aliekspress+dhl

merhaba, aliekspress'ten dhl ile bir urun alirsak dhl otomatik olarak vergiyi de alip kargo ucretine mi yansitiyor. 1000-1500 tl kargo ucreti cikartiyor.

Çin'den gelen kargoları bilmiyorum fakat Avrupa'dan gelen kargolarda ürün gümrüğe girdiğinde vergileniyor, DHL bu tutarla ilgili ödeme linkini alıcıya gönderiyor alıcı DHL'ye ödüyor DHL de gümrüğe ödeyip kargoyu çekiyor.

  • angelus  (10.10.19 15:21:21)
hayır o paranın içinde gümrük masrafları yok sadece kargo ücreti o. ürün buraya gelince ekstra gümrük vergisi de ödersiniz.

  • genc irisi  (10.10.19 15:22:01)
@angelus @genc irisi aliexpressten ürün aldım hollandadan gönderilmiş 3,5 dolar yazıyor ama kozmetik ürünü olduğu için ptt gümrük alamazsın dedi. Hepsi kozmetik ürünü değil aslında elektronik ürğn de vardı kutunun içinde. Alamaz mıyım?

  • ashleybon  (10.10.19 16:15:52)
Gercekten, hayatınızı degistirmeyecekse size inanılmaz para kazandırıp, hayatı bir mesele olmadıkça bu özel kargo sirketlerini kullanmayin, 2 gün sonra buraya gelip cihazın, parçanın, paketin, iki katı para istiyorlar ne yapabilirim diye geliyorlar üzülüyoruz

  • protrek  (10.10.19 17:01:03)
@ashleybon kozmetik/parfüm yasaklı onları kesin alamazsın ama aynı paketin içinde ki elektronik eşyayı alabilirmisin hiç bilemiyorum malesef.

  • genc irisi  (10.10.19 17:47:55)
kargo ucreti vergi falan derken turkiye'den almaya karar verdim.

  • seksli harf  (16.10.19 23:23:28)