Victoria's secret'in büyük beden mankeni

foto.sondakika.com

öncelikle yüzü çok güzel. bunu bir kenara koyup sormak istediğim şeye geçmek istiyorum. bu kadın hakkında ekşi'de girilen entryler çok garip değil mi? "bunun nesi şişman?" "bu da büyük bedense ben neyim o zaman" "bu şişman değil sadece balık etli" türevlerindeki şeyleri okuyunca anlam veremedim açıkcası. kadın bildiğiniz şişman değil mi ya? şimdi şişman insanların seveni var o ayrı ama şişman insan şişmandır neticede. "göbeği yok ki" yazan bile var. insanımız sağlıksız beslenmeyi ve spor yapmamayı normalleştirmiş adeta. siz ne düşünüyorsunuz?

şişmanlık göreceli bir kavram ve günümüzde empoze edilen fikirlerler doğrultusunda beğeniler de şekilleniyor. misal ben 40+ yaş grubundayım. şimdilerde tahta gibi hatunlara ölüp bitiyorum diyenler bana çok tuhaf geliyor. ve evet bu kadın o kadar da şişman değil. bizim anladığımız şişman şöyle bir şey.
i.ibb.co

  • orijinal nick bulamadim  (10.10.19 12:57:33 ~ 12:58:39)
Diğer cılız mankenlere göre şişman. Normal insana göre balık etli.

  • prizmatik  (10.10.19 13:07:59)
Şişman bu :D Ben zayıf ve güzel manken seviyorum çünkü ne giyseler yakışıyor. özellikle tayt ve dar kot giydiklerine efso duruyor. Bu kadın şimdi ne giyecekmiş? Ne taşıyacakmış onu anlamadım.

örn:
www.filmymantra.com

www.gotceleb.com
  • eazy  (10.10.19 13:09:05)
Kadın şişman ama şişmanlığı düzgün dağılmış, belli ki spor da yapıyor. Seksapeli de var. Giyinik görsek "devlet gibi kadın" tabir edeceğimiz türden.

40+ kadınım, şişmanım.
  • SiyamkedisiZorro  (10.10.19 13:28:08)
Beden kitle indeksine göre şişman olabilir ama vucut tipi ve kilo dağılımı sebebiyle şanslı bir kadın.

  • Olive  (10.10.19 13:32:11)
Şişman derim ben. Balık eti yanlış anlamışlar bence.
Dedikleri gibi fotoğraflar shoplu. Ben zayıf halimle bile göbek yapıyorum bu kadar yağ oranı olan insan göbeksiz olamaz ama eti sıkıdır ve dağılımı düzgün olduğu için sarkık görünmüyor.

  • eksi sozlugun tatli insani  (10.10.19 14:17:32)
fotoğraflara baktığımda şişman birini görmüyorum, balık etli birini görüyorum. bana göre de şişman şişmandır, yuvarlaktır, obezdir. bu kadın kıvrımları yerinde, çogafedersiniz taş gibi bir kadın. beden kitle endeksine göre de şişman olduğundan şüpheliyim, bence olsa olsa üst sınırdadır.

  • evde liyakat kalmamis  (10.10.19 14:29:43 ~ 14:35:22)
İnsanlar gıdısız ve yüzü poğaça gibi olmayan herkesi olduğundan zayıf görüyor. Bu abla buna güzel bi örnek olmuş.

  • noisette  (10.10.19 16:47:19)
Çok zayıf kızlarda bile eğer düzenli spor yapmıyorlarsa bel ve basen bölgesinde yağlanma vardır. Bu manken şişman değil balık etli bence ama tam sınırda.

  • iwasbornonamountainside  (10.10.19 17:31:48)
benim gözümde de şişman=obez. bu kadın, instagram hesabında gördüğüm kadarıyla, sporunu yapıyor. hiçbir yeri de sarkık değil. ben sağlıklı bir dişi görüyorum.
evde liyakat kalmamis+1

  • ganbatte  (10.10.19 18:52:24)
Balık etli.

  • eylul  (11.10.19 00:34:19)
kesinlikle şişman, hatta sözlükte birisi 65 kg olduğunu belirtmiş, o da net yalan.

orijinal nick bulamadım - verdiği görseldeki kadın da obez.

insanların şişmanlık algısı nasıl bu kadar farklı olabiliyor, şu an inanamadım.
  • khul  (11.10.19 05:22:31)