[]

Victoria's secret'in büyük beden mankeni

foto.sondakika.com

foto.sondakika.com

öncelikle yüzü çok güzel. bunu bir kenara koyup sormak istediğim şeye geçmek istiyorum. bu kadın hakkında ekşi'de girilen entryler çok garip değil mi? "bunun nesi şişman?" "bu da büyük bedense ben neyim o zaman" "bu şişman değil sadece balık etli" türevlerindeki şeyleri okuyunca anlam veremedim açıkcası. kadın bildiğiniz şişman değil mi ya? şimdi şişman insanların seveni var o ayrı ama şişman insan şişmandır neticede. "göbeği yok ki" yazan bile var. insanımız sağlıksız beslenmeyi ve spor yapmamayı normalleştirmiş adeta. siz ne düşünüyorsunuz?

 
şişmanlık göreceli bir kavram ve günümüzde empoze edilen fikirlerler doğrultusunda beğeniler de şekilleniyor. misal ben 40+ yaş grubundayım. şimdilerde tahta gibi hatunlara ölüp bitiyorum diyenler bana çok tuhaf geliyor. ve evet bu kadın o kadar da şişman değil. bizim anladığımız şişman şöyle bir şey.
i.ibb.co

 • orijinal nick bulamadim  (10.10.19 12:57:33 ~ 12:58:39) 
Diğer cılız mankenlere göre şişman. Normal insana göre balık etli.


 • prizmatik  (10.10.19 13:07:59) 
Şişman bu :D Ben zayıf ve güzel manken seviyorum çünkü ne giyseler yakışıyor. özellikle tayt ve dar kot giydiklerine efso duruyor. Bu kadın şimdi ne giyecekmiş? Ne taşıyacakmış onu anlamadım.

örn:
www.filmymantra.com

www.gotceleb.com
 • eazy  (10.10.19 13:09:05) 
Kadın şişman ama şişmanlığı düzgün dağılmış, belli ki spor da yapıyor. Seksapeli de var. Giyinik görsek "devlet gibi kadın" tabir edeceğimiz türden.

40+ kadınım, şişmanım.
 • SiyamkedisiZorro  (10.10.19 13:28:08) 
Beden kitle indeksine göre şişman olabilir ama vucut tipi ve kilo dağılımı sebebiyle şanslı bir kadın.


 • Olive  (10.10.19 13:32:11) 
Kadın şişman ama düzgün şişman +1
Benim kolum bu kadınınkinden daha sarkık mesela, ama kadın muhtemelen benden şişman.

Edit: Bir de bu kadının fotoğraflarında da rötuş/airbrush olduğuna epeyce eminim. İşlenmemiş fotoğrafları bu kadar "düzgün" gözükmüyor olabilir.
 • kobuzchu kiz  (10.10.19 13:32:44 ~ 13:33:55) 
Şişman derim ben. Balık eti yanlış anlamışlar bence.
Dedikleri gibi fotoğraflar shoplu. Ben zayıf halimle bile göbek yapıyorum bu kadar yağ oranı olan insan göbeksiz olamaz ama eti sıkıdır ve dağılımı düzgün olduğu için sarkık görünmüyor.

 • eksi sozlugun tatli insani  (10.10.19 14:17:32) 
fotoğraflara baktığımda şişman birini görmüyorum, balık etli birini görüyorum. bana göre de şişman şişmandır, yuvarlaktır, obezdir. bu kadın kıvrımları yerinde, çogafedersiniz taş gibi bir kadın. beden kitle endeksine göre de şişman olduğundan şüpheliyim, bence olsa olsa üst sınırdadır.


 • evde liyakat kalmamis  (10.10.19 14:29:43 ~ 14:35:22) 
Valla ben de balık etli diyorum, zayıf falan değil göbek vs var ancak öyle şişman da değil.


 • j r r tolkien hayrani  (10.10.19 14:50:39) 
İnsanlar gıdısız ve yüzü poğaça gibi olmayan herkesi olduğundan zayıf görüyor. Bu abla buna güzel bi örnek olmuş.


 • noisette  (10.10.19 16:47:19) 
Çok zayıf kızlarda bile eğer düzenli spor yapmıyorlarsa bel ve basen bölgesinde yağlanma vardır. Bu manken şişman değil balık etli bence ama tam sınırda.


 • iwasbornonamountainside  (10.10.19 17:31:48) 
benim gözümde de şişman=obez. bu kadın, instagram hesabında gördüğüm kadarıyla, sporunu yapıyor. hiçbir yeri de sarkık değil. ben sağlıklı bir dişi görüyorum.
evde liyakat kalmamis+1

 • ganbatte  (10.10.19 18:52:24) 
Balık etli.


 • eylul  (11.10.19 00:34:19) 
kesinlikle şişman, hatta sözlükte birisi 65 kg olduğunu belirtmiş, o da net yalan.

orijinal nick bulamadım - verdiği görseldeki kadın da obez.

insanların şişmanlık algısı nasıl bu kadar farklı olabiliyor, şu an inanamadım.
 • khul  (11.10.19 05:22:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.