[]

yine ve yeniden esnaf problemi

uzun bir süredir, anında sinirlerimi hoplatan çok sayıda bakkal, nalbur vs'e gitmeyi durdurma kararı aldığım olay:
ürünlerin üzerinde fiyat etiketinin bulunmaması:
eksisozluk.com
buna bağlı olarak ürünü gösterip "bu ne kadar ?" dediğinizde adamın tamamen o an ki ruh haline göre bir fiyat söylemesi, bakkala her gidişinizde aynı ürüne farklı fiyat ödemek.
misal bisküviye bir gün 2.5 ertesi gün 2, bir diğer gün 2.25, bahtınıza ne çıkarsa artık.
durumu söylediğinizde adamın ANINDA üste çıkması..
"dünkü personel bilmiyordur", "henüz zamları yansıtmadık" vs. binbir türlü cevaplar.

bu olayın başıma gelme sıklığı artık beni bu duyuruyu açacak noktaya getirdi.
sizde durum nedir ? az önce bir büfe ile benzer sorunu yaşadık.
adam buradaki tek büfe. DÜN 2 liraya aldığım şeye BUGÜN 2.5 tl dedi adam. etiket yok bir şey yok.
3 gün sonra gitsem kendi bile ne dediğini unutmuş olucak.
ben atarımla ve büfesiz kaldım şimdi.

 
Market kullan iyi olur. Adamla mücadele edecek halin yok. Almazsan alma diyebilir şikayet etsen bahane uydurur ben olsam ugrasmazdim. Yıllardır bakkaldan alışveriş yapmam sadece su bazen sigara alırım. Adam topluyor kafasına göre 5 parça diyor şu fiyat arada 1 2 tl geçirse nerden bilecen fiş yok etiket yok.


  • Topalordek  (10.10.19 11:06:12) 
başlıktaki esnafı görünce tesisatçı, elektrikçi falan sandım. hepsi aynı zaten esnaf demek yalancı, dolandırıcı demek bir nevi. en en en iyisine ancak "iyi niyetli değil" diyebiliriz belki. diğerlerine işimiz düşünce kazıklanmaktan kurtulamıyoruz, hiç olmazsa alternatifi olan esnafı tercih etmiyorum ben. evimin hemen altında bakkal olmasına rağmen 2-3 sokak yürüyüp markete gidiyorum. ekmek vs. için aynı şekilde daha uzak olan fırına yürüyorum. motivasyonum da adım atmak, hareket etmek. tavsiye ederim.


  • hadsafhada  (10.10.19 11:08:27) 
Bu dediğini yapan veya dürüst olmadığını sezdiğim esnaf beni bir daha göremez, 2-3 katı yol yürür dürüst esnaftan alırım, o da yoksa market.


  • mikro patlama  (10.10.19 11:48:56) 
İşim çok ciddi düşmediği sürece asla küçük esnaftan alışveriş yapmıyorum. Sadece kurumsal marketlere gidiyorum. İşim düştüğünde de pişman oluyorum genelde.


  • roket adam  (10.10.19 12:11:01) 
esnaflar arap yani akpli oluyor genelde, en baştan asla bakkala falan gitmiyorum, kişisel tanımıyorsam.


  • inekadam  (10.10.19 14:13:54) 
market/internet fiyatlarını akılda tutup çok pahalıysa almıyorum


  • bir soru sorcam  (10.10.19 14:53:32) 
Valla sırf "hayırlı işler" lafıma cevap vermediği için kıl olduğum bakkaldan alışveriş yapmayı bırakmış biri olarak böyle bir durumla karşılaşmış olsam bir daha hiç alışveriş yapmazdım oradan.


  • j r r tolkien hayrani  (10.10.19 15:01:21) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.