istanbul'da cami-kilise-sinagog

birbirine yakın şekilde nerede vardır, yürüyüş mesafinde filan? mesela taksim meydanında cami ve kilise var. bir de galata'da sinagog var. bunun gibi ama daha yakın olan. başka şehirler de olur, öğrenmiş oluruz.

kuzguncuk, ortaköy.

edit:

google:
kuzguncuk sinagog
kuzguncuk cami
kuzguncuk kilise

google:
ortaköy cami
ortaköy sinagog
ortaköy kilise

bir de google maps var tabii. orada da yerlerini işaretleyip hangisi birbirine yakınmış öğrenme şansınız var.
  • i ve been mistreated  (09.10.19 23:21:44 ~ 23:30:25)
en azından birinin ismi ya da tarif gibi filan bişey olsa daha iyi olur tabii.

  • tepedeki psychedelic adam  (09.10.19 23:27:09)
@tepedeki la adam adını yazmış piskoposla mı tanıştırsın seni daha ne istiyon?

  • Tears of Devil  (09.10.19 23:36:36)
kocamustafapaşa’da abdi çelebi camii var hemen yanında ermeni klisesi dip dibeler.

  • monsieur turti  (09.10.19 23:38:26)
fenerbahçe'de kilise cami yakın da sinagog yok.

  • sutlu nescafe  (09.10.19 23:38:40)
balat

  • abukkraker  (09.10.19 23:43:33)
Kadıköy Yeldeğirmeni'nde 5 dakikalık yürüme mesafesinde üçü de mevcut.

  • burka  (09.10.19 23:43:44)
Baska sehir demissiniz, öyleyse cevap vereyim: house-of-one.org

Üçü hep birlikte Berlin'de var.
  • buf-e kür  (10.10.19 00:25:21 ~ 00:27:37)
Kuzguncuk'takini görmenizi kesinlikle öneririm. 3'ü yanyana, insana kendini müthiş hissettiriyor, köklü devlet anlayışımızın, imparatorluk bakiyesi olmanin ne demek olduğunu bir kez daha idrak ettiriyor.

  • aksi kanitlanmadikca cocuktur  (10.10.19 07:12:37)
soruyu sorarken ilk aklıma gelen antakya ve balat olmuştu ama yine de bence isim filan yazılsa iyi olurdu. neyse bakarım google'dan sorun değil. bu soruyu sormayıp cevabı komple google'dan da arayabilirdim diğer yandan duyuru'da sorulan pek çok diğer soru gibi. bu google meselesi biraz bence şey yapılıyor duyuru'da, hayırlısı.

  • tepedeki psychedelic adam  (10.10.19 10:11:48)
fenerbahçe camisi ve san augustin kilisesi. isim vereyim o halde.

  • sutlu nescafe  (10.10.19 11:35:11)