[]

ingilizce ve fransızca bilen biri sadece hafta sonları ne iş yapabilir

öğrenciyim bu yüzden sadece hafta sonu vaktim var çünkü hafta içi hem okulda kısmi zamanlı öğrenci olarak çalışıyorum hem de derslerim oluyor. stand hostesliği yapıyorum bazen ama ne yazık ki o tarz işlerin sürekliliği olmuyor. iki dili de akıcı denebilecek kadar konuşabiliyorum. şehir istanbul bu arada. freelance çeviri yapmak istiyorum ama sanırım genelde tecrübe aranıyor, geleceğin mütercim tercümanı olarak piyasayı da düşürmek istemiyorum. fikirlerinize ihtiyacım var, teşekkürler şimdiden.
 
Özel ders verebilir


  • i ve been mistreated  (09.10.19 21:44:02) 
turist rehberligi

"geleceğin mütercim tercümanı olarak piyasayı da düşürmek istemiyorum" -> mantiksiz. tek basina onbinlerce kisinin oldugu bir piyasayi dusuremezsin (iktisat 101)
  • hot potato  (09.10.19 21:51:16) 
@i ve been mistreated özel ders veremem maalesef çünkü ders anlatma konusunda iyi değilim.
@ hot potato turist rehberliği riskli değil mi? çok fazla zabıta oluyormuş turistik yerlerde :/

  • lesfeuxdartifice  (09.10.19 23:27:24) 
turizm, agirlikla fransizlari agirlayan oteller var mesela.


  • cooperr  (09.10.19 23:46:11) 
Çok spesifik bir örnek olacak ama Fransızca çevirmeni bir arkadaşım (kitap çevirisi yapıyor) ikinci bir iş olarak İstanbul'a sağlık turizmi için gelen Fransızlara (ve belki Fransızca konuşan Faslılara falan) tercümanlık/asistanlık yapıyordu. Hem doktorla/diş hekimiyle iletişimi sağlıyor, hem yolculuk konaklama vs konusunda yol gösteriyordu. Öyle bir iş nereden bulunur bilmiyorum tabii.


  • kobuzchu kiz  (10.10.19 01:05:41) 
@kobuzchu kız'ın dediği gibi özel hastenelere yazabilirsiniz. Saç eken estetik merkezleri de var.

İksv'nin ilanlarına bakın.

Turist rehberliği kokart olmadan yapamazsınız sanırım.
  • kaset  (10.10.19 02:12:16) 
@cooperr otelleri unutmuşum araştıracağım teşekkürler
@kobuzchu kiz teşekkürler güzel fikir,ben bi hocalarıma danışayım belki bilgileri vardır
@kaset evet saç ekim merkezlerini araştıracağım. iksv'de bulursam da süper olur teşekkürler fikir için. aynen turist rehberliği yapamam sanırım oldukça riskli çünkü
  • lesfeuxdartifice  (11.10.19 20:52:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.