[]

Acil yardım. Şiddetli karın ağrısı!

Merhaba. 3 gündür göbek deliğimin 10 cm üstünde hiç kesilmeyen bir ağrı var. Gittikçe de artıyor. Dik duramamaya başladım yürürken. Cuma gününe dahiliyeye randevu aldım ama babamı aort anevrizmasından kaybettiğimiz için ve bu ağrıyan yer de tam aorta denk geldiği için tırstım. Genelde belirti vermeden aniden yırtılır diyorlar ama böyle belirtileri var mıdır ya. Acil çok uzak bana, gitmeli mi?
 
Mobilden edit yapamıyorum da, erkeğim ve apandisim alındı.


  • lenin benim amcam olur  (09.10.19 20:23:00) 
Hocam acil uzaksa ambulansı ara onlar seni alırlar. Geçmiş olsun.


  • mekaniker  (09.10.19 21:20:59) 
yanıt verilmiş ama geçmiş olsun demek istedim.


  • r evolution  (09.10.19 21:28:34) 
göbek düşmesi olabilir mi acaba?


  • theseachange  (09.10.19 21:30:52) 
(bkz: epigastrik ağrı)

Yenekten sonra artıyor mu vs diye ayırıcı sorular sorulur da
muhtemelen, mide-onikiparmakta ülser ağrısı, safra taşı vs de olabilir, sonuçta genel cerrahi veya iç hastalıkları uzmanına danışmanız iyi olur.
Endoskopi, laboratuar, ultrason, röntgen vs gerekli şeyler isyenmeden tanı konamaz zati.
  • masseter  (10.10.19 00:01:30) 
Söylemek istemezdim ama karın ağrısı şikayetini ciddiye al derim. Daha yeni sevdiğim bir abimin eşi bağırsak kangreninden vefat etti karnında çocuğuyla... o da karnım ağrıyo demiş. Aynısı olacak demiyorum ama dikkat et. Gerekirse özele git.


  • loae haled  (10.10.19 02:42:12) 
durum nedir? acile gittiniz mi?


  • r evolution  (10.10.19 08:04:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.