Uzun Vadede iPhone mu ? Android mi ?

Hali hazırda 1 sene önce ikinci el olarak aldığım 5s kullanıyorum, daha önce lg g4 kullanıyordum ama işletim sistemi donuyordu , teknik arızalar meydana geldi ve bıktım androidden.

Şimdi yeni bir telefon almak istesem sizce yüklü bir meblağ bayılıp İphone X mi alsam ( x dememin nedeni tamamen maddi)

Yoksa 4 bin bandın da bir android mi alsam ?

Hangisi beni daha uzun süre götürür çok kestiremiyorum, yapacağım harcamanın gerekli olup olmadığı konusunda da emin değilim, malum 5s artık yazılım güncellemesi almıyor. 5s tamamen çöp olana kadar kullanmaya devam mı etsem ?

Fikirleriniz benim için önemli, şimdiden herkese teşekkürler.

Edit: Peki cevabı iPhone olanlar hangi modelini tavsiye ederler bütçe 8-8500 tl.

Sevgiler

İphone.

Ha ben 3 yıldır samsung s7 kullanıyorum hala da memnunum ama herkes öyle kullanmıyor. Apple ürünleri daha genele yayılmış şekilde iyi.
  • nhk ni youkosu  (09.10.19 20:20:56)
Hala 2. El iphone takir takir calisiyor ama 5s zamani cikan tum andoidler cop. 5 sene sonra da ayni olacak o yuzden iphone.

  • c1b2k3  (09.10.19 20:25:45)
iphpne. Ama uzun vadede hepimiz ölmüş olacağız.

Model olarak da internetten o paraya alınabilecek en iyi iphone’u tavsiye ediyorum
  • Delay Fuze  (09.10.19 20:33:50)
Birde mesela ,

XR 2018 de çıkmış ama tek kamera,
x2017 de çıkmış ama çift kamera,

Yeni olmasına rağmen neden xr tek kamera? siz hangisini önerirsiniz?
  • paramolacak  (09.10.19 20:40:03)
xiaomi mi 3 ekran kırıldığı için güvenlik kamerasına çevirdim 2 ay önce. 5s ile aynı dönemin telefonu. ezbere konuşmak güzel olsa gerek. apple ekosistemindeysen oradan devam etmek mantıklı olabilir bütçe sıkıntın yoksa. ve ihtiyaçların neler, telefonun sana sunduğu şeylerin hangisine ne kadar ihtiyacın var?

  • denek hayatım  (09.10.19 21:08:57)
Ben Xiaomiden yana kullanırdım oyumu. Çok iyi telefonları var yahu. Redmi note 7 pro bile çok iyi.

  • mezarkabul  (09.10.19 21:18:27)
iphone uzun süre götürür. elimde 2015te aldığım iphone6 var ve sadece pili değişti (300 tl). her hangi bir performans sıkıntısı yaşatmıyor. 4sler bile 2016da çalışıyordu. 5s'i appler çalışmayıncaya kadar kullanıp o tarihte yeni bir model almak en iyisi. iphone 8 ya da x ömürlerinin sonuna gelmiş modeller. yeni sayılmazlar.

  • tururo  (09.10.19 21:59:33 ~ 22:00:34)
iphone'u kesinlikle daha uzun süre kullanırsın; fakat x yerine 8 de düşünebilirsin. aynı işlemci(bu demektir ki performans ömürleri aynı olacak), çentik yok ve (seviyorsan)tuşlu son iphone.

  • kibrit kutusu  (09.10.19 22:45:24)
iPhone XR.

iPhone seni uzun süre götürür. Ama ekonomik olarak ucuz bir android almak çok daha mantıklı oluyor. Mesela ben 2750 civarına samsung a50 aldım. şimdi beni çok götürmese 3 sene sonra bir daha alsam oldu sana 6 bin. yine karlı, yine karlı...
  • babilbaligi  (10.10.19 09:38:24)
ben hala 4s kullanıyorum. 3 senelik bir g5 maceram oldu onunla da sıkıntı yaşamadım. bence iphone xr'a bir şans verebilirsiniz.

  • rosencruz  (10.10.19 13:09:09)