[]

Dilde beyaz lekeler kandida şüphesi fluzole

Selamlar. Benim dilimde 2-3 ay önce beyaz beyaz lekeler çıktı. O olaydan 2 ay önce de antibiyotik ve nexium mide ilacı kullanmıştım ve yazın bol dondurma yiyordum.

Her neyse, doktor doktor gezdim. Dahiliye; kulak burun Boğaz vs. Bir çoğu mikostatin verdi tanflex, majezik sprey gibi şeyler yazdılar kullandım geçmedi. Kültür testi normal çıkmıştı (gerçi sadece boğazıma 2 saniye sürdü)

En son bi mikrobiyoloji doktoruna gittim fluzole yazdı. 4 gün kullandım dilimdeki beyazlar bitme noktasına geldi tabii o arada defne yaprağı falan da içtim dilime majezik de sıktım.

İlacı bırakınca iki gün sonra dilim tekrar beyazlamaya başladı. Şimdi bu kandida mıdır? Yani eğer öyle ise ona göre mücadele edeyim. (Doktora bu hafta gitmem imkansız.)

İşimden dolayı da ilacı bırakmıştım zaten 7 kapsül vardı totalde.

 
ayni etken maddeye duyarli baska bir bakteri-mantar da olabilir.


  • orpheus  (10.10.19 21:47:01) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.