[]

apartmanda doğum yapan kedi

kapımda doğum yaptı. kutuya falan koyduk, mama alıyoruz, suyunu tazeliyoruz hergün. iki hafta kadar oldu.
yavrulara bakıyorum da hala minicik. sesleri çıkmaya, yürümeye başladılar hafifçe. gözleri de açıldı. ama minicik. kutudan çıkmıyorlar zaten. kutu içinde bir iki attıklarını gördüm sadece.

havalar çok soğudu. az önce ufak bir ev yaptık onlara. kutunun zemini yerden kesecek şekilde straforlar yükselttik. kumaş koyduk. küçük bir kapı bıraktık. geri kalan her yer kapalı. üşürler mi, üşümemeleri için yapmam gereken bir şey var mı? bence mükemmel oldu.

annesi arada bir apartmandan çıkıyor insanlarla beraber. sonra kapıda bekliyor ve kapı açılınca giriyor. onun dışında hep yavrular ile birlikte.

 
sıcak su torbası sarıp koyabilirsiniz bir kumaşa ama o da çok uzun gitmez.


  • 9kuyruklukedi  (09.10.19 00:18:09) 
Iceri ampul sarkitabilirsiniz.


  • oscar  (09.10.19 05:59:32) 
yer istanbul olduğunu varsayıyorum. muhafazalı bir şey yapmışsınız, direkt kapısı rüzgar görmesin yeter. olabildiğince kapalı bir mekanda olmaları iyi olur.
kardeşler bir arada ve anneleri yanlarında olduğu sürece bu havalarda üşümezler. sürekli birbirlerine sokulurlar. başlarda annenin mamasını ve suyunu eksik etmeyin, o sütüyle yavruları gayet iyi bakar. anne arada çıkar dolanır gelir. yavrular ayaklanınca onlara da yavrular için olan kuru mama ve yaş mamalardan alıp verirsiniz. kuru mamaları hafif ıslatıp yumuşatarak da verebilirsiniz.

not: çok soğuk olursa hava, içeri alamıyorsanız sıcak su torbası koyup ara ara yenilemek iyi olur.
  • surprise  (09.10.19 11:53:03 ~ 11:54:46) 
cep sobalari oluyor, kucuk kare seklinde, icinde minik metal var, bastirip citlatinca jel katilasiyor ve sicaklik vermeye basliyor. birkac saat gideri var. bitince kaynar suya atip eritip tekrar kullanabiliyorsunuz.

urun.n11.com
  • jimicik  (09.10.19 12:30:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.