Ders calisma teknikleriniz

Su an ders calismaya calisiyorum onümde okumam gereken 50 sayfaya yakin ingilizce yazi var, ders hukuk, ingilizcem B1/B2 arasi ve sanirim birazdan pes edicem. Turkce bile okusam anlamayacagim bir suru kelime cikar, daha okulun ilk haftasi fakat cok gözüm korkuyor, 7-8 dersin hepsi böyle, sizin calisma yöntemleriniz nedir özellikle ingilizce kaynak okumaniz gerekiyor ve ingilizceniz yetersiz kaliyorsa?

Pes etme bence. Hukuk biraz dikkat ister ders calisirken. Zorlanman da normal ama ilk haftadan da gozun korkmasın. Ayrica merak etme iyi derece ingilizce bilenler de hukuk ingilizcesinde en basta zorlanir. Kaçıncı sinifsin? Eğer birinci sinifsan ayni konulari turkce kaynaklardan da calismani okumani tavsiye ederim. Hukuk sozlugu de ingilizce sozluk de elinin altinda hazir bulunsun. Iyi calismalar.

  • hindistan cevizi  (08.10.19 00:19:19)
@hindistan cevizi tesekkur ederim moral oldunuz, evet ilk sinifim hukuk okumuyorum introduction to law dersi aliyorum ama profesorumuz baya zorluyor daha ilk haftadan 2 tane konferansa katilmamizi istedi sirf onun dersi varmis gibi daha asil alanim olan diger konulara calismaya baslayamadim:)

  • carmenta  (08.10.19 01:02:19)
E daha iyiymis. Hukuk mezunuyum yuksek lisans yapiyorum. Daha once Londrada yasiyodum iyi bi ingilizcem var. Ama zorlaniyorum ben de hala hukuk ingilizcesinde. O yuzden hicc bozma moralini. Turkce kaynaktan da tarama yap konunun esasini anla sıkça tekrar eden terimleri de ozellikle not et. Moralini bozma

  • hindistan cevizi  (08.10.19 01:05:49)
En iyi yöntemin farklı ortamlarda ve zamanlarda çalışmak olduğunu kanıtlayan bir araştırma var. Yani sürekli aynı odada masanın başında çalışmak yerine, farklı ortamlarda da çalışın.

İngilizce konusunda ise ilişkilendirmenin işe yaradığını duymuştum. Siz zaten metin içinde gördüğünüz kelimelere baktığınız için iş kolaylaşıyor. Pes edecek bir durum yok. Çünkü surekli ileriye gidilen bir konu ingilizce.
  • the coon  (08.10.19 07:40:33)
zaten ingilizce böyle öğreniliyor. hindistan cevizi'nin dediği gibi pes etmeyin. birkaç haftaya her şey rayına oturur.

  • orijinal nick bulamadim  (08.10.19 09:11:08)
Birkac sene once seninle ayni durumu yasadim. İlk okumalarinda bilmedigin kelimelerin listesini cikarmak faydali olabiliyor. Bu kelimelere ayrica calisman lazim. Zaten ayni dersin okumalarinda benzer konulardaki kelimeler olacagindan zamanla asinalik olusacak. Bunu da butun dersler icin tekrarlayinca okumanin kendiliginden gelistigine sahit olacaksin. Tek ihtiyacin biraz zaman.

  • nerdeyim ben  (08.10.19 09:29:55)
Cok tesekkurler herkese:) Dün bi kismini bitirdim sizin yorumlarinizdan sonra, ilk konulari turkce kaynaklardan arastirip, konu hakkinda bir fikrim olduktan sonra okudum baya etkisi oldu. Herseyi anlamasamda en azindan konu hakkinda fikrim var :)

  • carmenta  (09.10.19 15:05:44)