[]

İlk Defa Rüya Paylaşıcam

Çevreme anlata anlata bitiremedim, millet bıktı ama bende hâlâ etkisi geçmedi. Burada tanımadığım insanlar da halden anlar diye anlatmak istedim.

Lise-3'ten okula geri başlıyordum yahu, korkunçtu. Müdür yardımcısı kıyafet kontrolüyle bizi içeri alıyordu, bir şekilde oraya ait olmadığımı kimseye anlatamıyordum ama işim olduğunu ben de bilmiyordum. Müdür yardımcısı da "öf liseli işte, saçmalıyor" diye beni sallamıyordu.
Lisede servis arkadaşım olan, hâlâ görüştüğüm arkadaşımla bu sefer minibüste birlikte gidiyoruz ve ben her adımda reddediyorum ama yine de gidiyorum. En saçma kısım da bunlar Hogwarts'ta geçiyor. Bize sınıfı bir cüce gösteriyor "siz gideli çok şey değişti" gibisinden. Yine de ait olmadığımı kanıtlayamıyordum.

Öyle kötü bir lise hayatım olmadı ama tekrar dönmek ne kadar korkunçmuş yav, alarm çalınca birkaç saniye okula gidicem diye gerildim. Neyseki sonra asgari ücretin 3-5 üstüne haftada 45 saat çalışacağım işe gideceğim aklıma geldi de mutlu oldum asfsj neyse.

Soru şu: Sizde de öyle liseye dönme, sınava girme falan rüyaları oluyor mu?
Teşekkür ederim.

 
Dün gördüğüm rüyada ilkokuldan mezun olurken gördüm kendimi. Stadyumda mezuniyet partisi yapılıyordu. Öğretmen sırayla mikrofon veriyordu bize duygu ve düşüncelerimizi paylaşmamız için. Gazeteciler falan vardı ben de mikrofonu alıp sizden yediğim dayaklar sebebiyle geçirdiğim travmaları saymazsak mutluyum diyordum. Bak ben daha eskiye gitmişim :)


  • rock n roll  (07.10.19 20:40:00) 
Of ben bir keresinde üniversiteye döndüm, finali kaçırdığımı gördüm, sınava yetişmeye çalışırken başıma bin türlü şey geldi, fakültemde olmayan bir bölümün öğrencileriyle uğraştım saatlerce. Sonra bölümden hocam "müneccim misin, o bölümü açacaklar fakülteye" dedi bana ehehe.

Ara sıra oluyor öyle okula dönmeli rüyalar, geriliyorum ben de.
  • kobuzchu kiz  (07.10.19 22:43:05) 
Bu ruya en sik gorulen top 3 ruyadan biri. Okulu bitirememis olmak, diplomati almamis olmak, okula tekrar donmek. O kadar cok dinledim ki benzer ruyadan. Kaygi rüyası diyebiliriz buna. İnsanlae Duygu olaeak benzer zamanlar yaşadıklarında bu ruyalar goruyorlae. Dedigin gibi ait olmadiklari bir ortama gireceklerse veya kaybetmekten korktuklari kazanimlari varsa veya elde ettikleri seyleri elde etmeye haklari yokmus gibi hissediyorlarsa vs cesitli endise hallerinde ruya tekrarlanabiliyor. Bazi insanlar bu tarz ruyalari sık sık goruyor.


  • red g  (08.10.19 00:30:04) 
uni.'den mezun olali 10 sene oldu, eskiden gorurdum ama artik gormuyorum. yas aldikca, bir de aile kurunca korkunclu ruyalar tarz degistiriyor. mesela artik hanim ruyamda kredi kartini patlatiyor eve haciz geliyor falan... mis gibi.


  • cooperr  (08.10.19 00:38:18) 
Valla hiç liseye dönme rüyam olmadı. Galiba çok sıkıntılı ya da çok neşeli geçirmediğim için görmüyorum. Dümdüz okumuşum resmen ahaha


  • lcha  (08.10.19 11:08:35) 
burada buna benzer birkaç okul, lise, üniversite bitirememe rüyası daha görülmüştü. onlara verdiğim cevabı vereceğim size de. psikanalize göre rüyalar hoşnutsuzluktan kaçınmak ve arzuları giderebilmek için görülür. siz ne kadar tekrar okula dönmenin korkunç olduğunu düşünseniz de bilinç dışınız böyle düşünmüyor. içten içe eski günlere dönmek, bir şeyleri değiştirebilmek ve o okuldan farklı bir şekilde mezun olup farklı ilerleyebilmek istiyor olabilirsiniz. rüyanız da size bu gizli arzunuzu göstermiş.


  • fragile lady  (08.10.19 12:06:13) 
Eskiden çok sık askerlikte olduğumu görürdüm "lan yaptık ya biz, bi daha niye yapıyoz" paniğini çok yaşatmıştır.

@fragile lady'nın dediği gibi, sevinç ve özlem hissi yaşatmışlığı da çok.
  • John Bloor  (08.10.19 14:58:03) 
Bizim Lise ile bağımız kopmadı. Her sene pilav günüydü, öğrenci iş hayatı bağıydı vs. gideriz hep. O sebeple itmişim yine bir gün (rüya anlatıyorum şimdi) öyle mutlu mesut gezerken itiş kakış sınıfa sokuyorlar. Önümüze sınav kağıdını dayıyorlar. Okuyorum, anlamam lazım zerre anlamıyorum. Diyorlar ki, bir yanlışlık olmuş sizin fizik sınavının sonuçlarını kaybetmişiz, diplomanın geçerli olması için fizik dersinin son sınavını bir daha yapıp geçmeniz lazım. Kalkıp bağırıp çağırıyorum. Benimle beraber sınava giren dönem arkadaşlarım var. Hiçbiri itiraz etmiyor. Hatta biri "Siyamcım biz de maduruz ama bak sınav kolay zaten, yap gitsin" gibisinden bir şey söylüyor.
Feciydi...

  • SiyamkedisiZorro  (08.10.19 15:16:22) 
"Sizde de öyle liseye dönme, sınava girme falan rüyaları oluyor mu?"

ohoo her hafta mutlaka 2-3 kez gördüğüm tema bu. Bir tek sen değilsin.
  • Avoiding The Puddle  (12.10.19 01:13:49) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.