Gap turu yurume mesafeleri

Seyahat acenteleri ile gap turuna gidenlere oncelikle sorum, gezilecek bolgelerdeki yurume mesafeleri ne kadar fazla?

Elimizde bir adet cok yuruyemeyen(diz baglari kopup gecen sene baglanan) ama gap turu diye tutturan anne mevcut. Has amaci yemek yemek.

Aklimdada ucakla bireysel gidip araba kiralayip 1-2 sehir gezmek var ama sehirlerarasi yollar 2 kadin icin nasildir bilemedim. Tekin olmaz diye gozumu korkuttular.

Sorular;

1- Turda cok yurunuyor mu? Yoksa bi yerin dibinde birakip gezin istemi diyorlar.. (Ps. Italyada gunluk 30k-50k yurutmuslerdi)
2- Bolge guvenli mi? (Bu soru cahilce olabilir)

Tesekkurler

Bölgede 5 sene yaşadım. Heryer güvenli yürüme mesafesi olan yerler çok. atıyorum Gaziantep'te epey yürüme var. Urfa'da halilülrahman'da (balıklı göl olarak biliyorsunuz) yürüme yine var. Nemrut'ta fazla yok da görmek icin biraz yürüme var. Diyarbakır da aynı şekilde.

  • iddaaci  (07.10.19 19:06:48)
Sehirlerarasi yollar esas tekinsiz deniyor, atiyorum diyarbakirdan mardine gecmek istersem sikinti olmaz?
2 sene once malatyadan adiyamana gectim, yolda en az 6-7 kere jandarma kontrolunden gectim, daha dogu oldugundan iyice soru isaretleri ile doldum..

  • eja  (07.10.19 19:13:16 ~ 19:13:35)
Uçakla gidip taksi kullanmak, şehir değiştirirken otobüs kullanmayi da düşünebilirsin. Araca park yeri filan aramazsin.

  • Topalordek  (07.10.19 22:02:32)
Turla gitmedim ama daha dün mardin ile diyarbakır arasına mibüsle gittim 17 lira minibüs. Tam bir saat sürdü. Kendi başıma tur olmadan geziyorum. Fakat 1 saatlik yolda 2 kere jandarma durdurdu. Gbt ve bavul araması yaptı. Yol boyunca da en az 7,8 noktada jandarma kontrol noktası vardı kuş uçurmuyorlar. Bence çok güvenli korkuya gerek yok

  • limonlu eksi  (07.10.19 22:10:34)