[]

Dikiş aldırma

selamlar,
1 hafta önce kulağımın arka tarafında bir yağ bezesi ameliyatı oldum. Doktor 1 hafta sonra dikişleri aldırabilirsin dedi. Aldırmazsan da 2-3 hafta içinde kendi düşer diyor. Sürekli elimi o bölgeye atıp kurcalıyorum o yüzden aldırmak istiyorum açıkçası

Sorum şu: şu an dikiş bölgesine dokunduğum zaman ağrı oluyor. Buna rağmen dikişi aldırabilir miyim tekrar yara açılır mı?

 
Küçük kesikler en geç 4-5 güne kaynıyor zaten, 7 ile 10 gün içerisinde dikişi aldırmanı söylüyorlar genelde. Ağrı normal, dikiş alındıktan sonra da ufak sızlama oluyor birkaç gün, görüntüsü de kırmızı olabilir, zamanla geçiyor. Ben de yağ bezesi operasyonu oldum birkaç ay önce, 8. günde aldırmıştım dikişi. Dikiş aldırmak da acısız basit bir işlem. Zaten yaranın açılma durumu varsa hemşire fark edip dikişleri almaz.


  • Abdurrahman  (07.10.19 17:11:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.