imac'e ssd takmayı becerebilir miyim? + Hangi SSD?

Late 2015 imac var elimde. SSD ve ram takviyesi yapmak istiyorum. Daha önce hiç yapmadım ama elim de yatkındır aslında, eskiden iPhone'larımın camını falan kendim değiştiriyordum hep.

Ama şimdi imac'te o koca camı kanırtıp çıkartmak falan bilemedim riskli mi?

Bir de fiyat/performans anlamında 250 GB'dan aşağı olmayacak bi SSD tavsiyesi alabilir miyim?
Samsung'lar yaygın ama pahalı gibi sanki?

valla ben aynı şeyi yapmaya çalışıp ekran kablolarını yakmıştım, bir imac çöpe gitmişti o yüzden. telefon camına pek benzemiyor :)

elin yatkınsa yapabilirsin ama özel vantuz mantuz var, onlardan alman daha iyi olur.

diğer imac'te çözümü external ssd ile buldum, aşırı hız farkı yok internal ile.
  • passion rules the game  (07.10.19 10:34:48)
@passion, "bir imac çöpe gitmişti o yüzden" kısmı korkuttu epey, bu laftan sonra girişemem sanırım :))

External çözümü ben de düşündüm ama kasaya yapıştırsam bile sürekli dışarıda olan bi ana depolamadan emin olamadım.

Bir süre external gideyim, fırsat bulunca da bilgisayarcıya götürüp internal yapayım o vakit...
  • msb  (07.10.19 11:05:56)
hocam apple servisleri yapmıyor, ben o konuda birkaçına mail atmıştım. sağlam bir bilgisayarcı bulman lazım yaptırılacağı zaman :)

gözü biraz rahatsız etse de bir süre sonra takılmıyor insan dışarıda hdd sallanmasına :)
  • passion rules the game  (07.10.19 11:51:59)
Bi süre sallanacak o zaman :)

Peki son olarak hangi SSD'yi alayım?
  • msb  (07.10.19 11:57:20)
ben samsung t3 kullanıyorum, ondan önce sandisk'in eski bir modelini

  • passion rules the game  (07.10.19 13:49:45)
SSD'yi kasanın ayağının arkasına arkasına sabitledim. Orada olduğunu unutuyorum.

  • zombi  (07.10.19 17:00:47)