[]

bipolar sevgili

merhabalar. hic bu hastaliga sahip bir sevgiliniz oldu mu? olduysa surec nasildi? nasil sonlandi? biraz anlatabilirseniz cok sevinirim.
 
Macera ariyorsan Sudan'a falan git, oyle soyleyeyim.
Adi ustunde bipolar.

 • stavro  (06.10.19 23:29:00) 
selamlar, klinik olarak belirlenmiş bir durumu yoktu ama en özetinden psikolojik sorunları olan bir kişi ile birlikte oldum, ondan öncesinde ise depresyonda olan bir kişiyleydim. Yıpratıcı, zarar verici... çözümü olmayan bir durum, bir hastalık.. her türlü uzak durmak gerekir. Sonuç, hasardan başka birşey değil.


 • Lanovaromana  (07.10.19 00:39:48) 
Ay çok ayıp yazılanlar, ilaçlar ve terapi ile kontrol altına alınan bir hastalık, dalgalı duygu durumu, internette bipolar yakını diye ararsanız, youtube dajil güzel bilgiler var. Hayat eşinizi vb ari ırka göre seçeceğiniz birşey değil ki, hastalık kontrol edilebildiğiiçin hoşlandığınız kişinin size zarar veren özellikleri varsa sınır koyarsınız, ona göre davranır, onu anlayarak gğndelik rutini için (kendini eve kapatmaması, düzenli hayat) gayet de mutlu ilişkiler, evlilikler yaşanıyor.


 • kaset  (07.10.19 03:06:46) 
Mobilde tashih çok oluyor ve düzeltilmiyor, hayatının rutin olması için destek verirsiniz olacaktı.


 • kaset  (07.10.19 03:07:52) 
Bipolarligin dereceleri var. Kisiye gore degisebilir.
Yakin bir arkadasim bipolar. Arkadaslik bile zor olabiliyor, cunku duygusal inis cikislar cok fazla.

Kaset'e katiliyorum genel olarak. Ama dikkatli olun, tedbirli olun derim. Kolay olmayabilir. Sevgili olmak bir sey, ama bipolar biri ile uzun donem iliski ya da evlilik cok daha zor. Ornek: bu insanlarin para kazanacak bir is tutturmasi zor oluyor, cunku odaklanma sorunlari var. Diyelim hasta kisi erkek, uzerinde calisip para kazanma konusunda buyuk baski hissediyor, ama bunu karsilayamadigi icin daha mutsuz, daha depresif oluyor. Ustelik bunlar zeki, yetenekli tipler genelde, toplumla aralarinda mesafe olusuyor, ice kapaniyorlar. Boyle olmayanlar da olabilir tabii?
 • ebabil curnatasi  (07.10.19 07:10:46) 
ilaçlarını içiyorsa, ilaçlarına rağmen enerjisini kaybetmiyorsa sorun olmaz


 • bir soru sorcam  (07.10.19 10:16:28) 
Ailesine nasıl davranıyor?
Borderline mi, bipolar mı? (benzer olsa da farklı şeyler)

Ailesine (anne baba kardeş) kötü davranıyorsa, kaç kurtul.
Kalırsan da şunu unutma:
Hiçbir şey onu memnun etmez, her durumda sen suçlusundur asla ve asla sana minnettar olmaz.
Duygularından hiçbirisine güvenilmez, anlık değişebilir.
bir dönem seni yüceltir, yüceltir, bana hasta olmama rağmen ne kadar iyi davranıyorsun der, ağlar zırlar, sana sarılır, büyük aşk lafları eder, 2 gün sonra seni silip, etrafından bir başkasını yüceltmeye başlar, devamlı git/gel yaşarsın, insanı kendisine güvensiz hissettirmede çok başarılılardır, devamlı o hasta değil de, sen yetersizmişin havası yaratır, sen de buna inanırsan vay haline.
Kısaca: kaç kurtul, kimsenin iyileşmesi/sağlığı ile ilgili iyilik perisi, onunla savaşan dayanağı olmak zorunda değilsin, eşin olsa, evli olsanız tamam, ama bu durumda yanında durman da bir işe yaramıyor, kadir kıymet bilinmiyor çünkü.
 • Corc  (07.10.19 10:24:37) 
Benim eşim bipolar, gayet mutluyuz. Merak ettiğin nedir daha spesifik sorarsan anlatmaya çalışayım fakat öldüm bittim durumu yok. Bu konuda netten edindiğin bilgilere çok güvenme sonuçta eninde sonunda hepimiz kanser oluyoruz web'e göre


 • mirty  (07.10.19 14:36:32) 
soruna tam cevap olmayacak ama belki bir katkı yaparım diye söylüyorum. bipolar duygu durumu bozukluğuna sahip iki kişi tanıdım. biri kendinin daha farkında olan, ilaç kullanan, buna rağmen iniş çıkışları tam olarak engelleyemese de depresyonun ya da hipomaninin gelişini önceden sezip ona göre hayatını modifiye eden biriydi. nitekim kimseden yardım istemiyordu. hastalığıyla gündem olmak da istemiyordu. diğer tanıdığım kişi de battıkça daha çok batayım modunda omurgasız herifin tekiydi. yani bu hastalık evet var ve geçiş dönemlerinde insan kendi gibi davranmaktan çıkıyor. ama bu noktada insanın normal ahlakı, karakteri, kendi normları, prensipleri de çok önemli gibi.


 • kopekbaligiavcisi  (07.10.19 16:24:51) 
Süreç şöyle işliyor;
Senin günlerin onu mutlu edebilmenin bir yolunu aramakla geçiyor.
Onun günleri seni mutsuz etmenin bir yolunu hep bulmakla geçiyor.
Kaçıp kurtulmak süreci sonlandırıyor.
Süreç sonunda elde kalan, kayıp zamanın oluyor.
 • Mirket  (07.10.19 16:27:12) 
benim vardı öldü allah rahmet eylesin. zor iş, bulaşma.


 • Tears of Devil  (07.10.19 16:33:47) 
Sakın bulaşma çok yıpranırsın daha 1 hafta önce kurtuldum. Şu an hafiflemiş hissediyorum.


 • komando kani var bende  (07.10.19 17:00:53 ~ 20:36:47) 
Yorumlarda bahsedilenlerin çoğu ortalama türk erkeği davranışı, başkalarına bok atıyor millet bi de, sinirim bozuldu


 • kaset  (08.10.19 03:08:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.