[]

kuryenin şakası - ben mi uyuzum?

genel olarak uyuzum zaten ama bu konu özelinde ben mi çok tepki verdim acaba diye düşünüyorum, görüşlerinizi merak ettim.

apartmanda asansör yok, üçüncü kattayım ben. bir ara beş günde üç kez aynı yerden dürüm söylemiştim. her seferinde aynı kurye geldi. ilkinde "1 lira fazla alıyorum yauuu çok yoruldum" dedi, "ehe" dedim. almadı tabii fazla, şaka yapıyor. ikincisinde "sen aşağı gelseydin keşke bu ne yau" dedi, ben boş boş bakınca "şaka yapıyorum ha yanlış anlama" dedi. üçüncüsünde "bi dahakine seni çağırcam aşağıya yauv" dedi, ben de dürümüne bayıldığım halde o mekandan sipariş vermeyi kestim. kendi çalışanım böyle bir şeyi yapsa vizontele'deki "sen de bunu yedin?" sahnesinde fikri'nin yaptığı gibi girişirim valla.

siz aynı şeyi yaşasanız bozulur muydunuz? bir değil iki değil, adam ne zaman gelse aynı "şaka"yı yapıyor, her seferinde sanki suç işlemişim gibi tavır görmek istemiyorum yani.

ben bu durumu 100 kez yaşasam hepsinde aynı tepkiyi verirdim çünkü karşı tarafa kötü hissettirebilecek ve yanlış anlaşılabilecek bir şeyi ısrarla her seferinde söylemesi cidden rahatsız etti ama siz ne tepki verirdiniz, merak ettim. ben mi fazla kasıntı piremsesim?

 
Sadece boş boş bakar, belki arada sahte gülüş olduğu bariz bir ağız hareketiyle "ıhı" derdim muhtemelen.


 • whyamy  (06.10.19 21:39:35) 
yok merak ettiğim şey, sipariş vermeye devam eder miydiniz? ben kuryelerin bu tarz "pff çok yorulduk yau" şakalarını biraz kötü niyetli buluyorum. öğrenci halimle imkânım el verdiği ölçüde bahşiş vermeye çalışırım, güleryüzlü davranırım, teşekkür ederim vs. ama üç kat çıktıysan çıktın kardeşim beni niye suçlu hissettirmeye çalışıyorsun ki, hayır gerçekten zorlanıyorsan delikanlı gibi ara, aşağı inebilir misiniz de. inmeyen şerefsizdir. öyle yapsa "insanlık hali, adamcağız sabahtan akşama kadar uğraşıyor, üç kat inersem incilerim dökülmez" diyeceğim, kızsam bile en azından dürüstmüş derim. böyle yapınca sinir oluyorum. alttan alta laf sokar gibi şakalar filan.

yani ben kurye olsam, "müşteri yanlış anlayabilir, kaba bulabilir" diye düşünüp böyle şaka yapmam. hadi gerçekten yorulmuşsundur, öyle laf olsun diye samimiyetle "aboov burası da neymiş böyle be, 50 kat merdiven çıktık" dersin eyvallah, ona hiç lafım yok ama her seferinde aynı şey tekrarlanmaz ki.
 • der meister  (06.10.19 21:43:08 ~ 21:44:58) 
gerçekten beni aşağı çağırana kadar siparişi kesmezdim.

çağırırsa da "kusura bakma çıplağım inemiyorum." falan derdim.

sert yapma içine tükürür falan. ya da ben paranoyağım.
 • ya ben lan neyse  (06.10.19 21:43:53 ~ 21:45:08) 
yemeksepetindeki restoran yorumlarının çoğu " kurye güleryüzlüydü çok sevdik bla bla " olduğu için bence ona oynuyorlar. bende gereksiz samimiyetten rahatsız oluyorum.kasıntılık yapmamışsın


 • uzunincemalbrodayim  (06.10.19 21:44:50) 
Saka seven, cok ucuk olmadıkça da saka kaldiran ve saka yapan adamim. Cok ciddi takilan biri de degilimdir, iste de evde de ayni.
Buna karsilik senin bu kuryenin sakasi benim de pek hosuma gitmezdi. Pek hos saka degil, bana eglenceli gelmedi acikcasi.
Ama ben de baska bir sakayla karsilik verebilirdim. Sakayla karisik sitem mi ediyor anlasilir o zaman.
Bana sorarsan sen kasinti degilsin, ben de gicik kapardim biraz. Ya da ben de premsesim haberim yok.
 • stavro  (06.10.19 21:46:15) 
haklısın malca davranmış ikinciden sonra


 • basond  (06.10.19 21:46:38) 
Abi ayak takımıyla göte parmak noktasına gelirsen hep sıkıntı yaşarsın. Ben olsam, yani kral yapacak bi şey yok istersen sipariş vermiyim artık derdim sert olmayan bi dille. Alacağım cevaba göre de devam ederdim.


 • mg3929  (06.10.19 21:49:21) 
bence fazla kasıntılık değil, gayet sinir olunabilecek bir durum. sonuçta dürümle birlikte suçluluk duygusu almak istemez insan yani, yemek söyledik borçlu çıktık, çok zahmet verdik gibi, o zaman eve servis hizmeti vermesinler. sadece şu var, karşınızdaki kötü niyetli olmayabilir, ama sevimsizlik ettiği gerçeğini de değiştirmiyor bu.


 • nimberjack  (06.10.19 21:54:14) 
Bu arada siparisi keser miydiniz demissin, ben de keserdim muhtemelen cok essiz durumu falan yoksa. Bir sey sinirime dokunduysa alisverisi kesiyorum.


 • stavro  (06.10.19 21:56:09) 
Birkaç seferden sonra keserdim, gereksiz cıvıklığı sevmiyorum.


 • whyamy  (06.10.19 21:58:51) 
Siparişi keserdim. Adama da sert yapmazdım içine tükürür filan günahını almayım ama aklımı bulandırmam boşuna.


 • Topalordek  (06.10.19 22:06:03) 
siparisi kesmeden once sakalarin birinden sonra istersen siparis vermiyim bundan sonra derdim saka yollu. tepkisine bakardim, zaten öküz degilse anlar bu cevap karsisinda sacmaladigini.

siparisi kesip kesmemeye bu durumun gidisatina gore karar verirdim. yalniz siparisi kesecek olursam da bu sebepten kestigimi o dukkanin sahibinin bilmesini saglardim mutlaka.
 • in vino veritas  (06.10.19 22:13:53) 
Herkes mı alıngan yahu? O kadar takacak şey varken bu küçük ayrıntılara takılıp yaşlanmayın desin desin dursun. Bunlar küçük şeyler.
Abartiyorsunuz.

 • kirmizipilotkalem  (06.10.19 22:48:43) 
Çok sevdiğim bir restoranın kuryesi bir kez böyle bir şaka yaptı, bir daha oradan sipariş vermedim.


 • plutongezegendegilmi  (06.10.19 22:50:00) 
Bahşiş vermiyor olabilir misin?


 • habarbey  (06.10.19 23:26:46) 
bence biraz fazla alıngan olmuş. arkadaş evet abartmış 1 defa değil 3 defa aynı konuda şaka yapınca ama bu da biraz aynı şakanın devamı olmuş. 5 günde 3 sefer aynı yere gidince. Ben de kuryecilik yaptım, yapıyorum. Kimseye böyle şaka yapmadım, yapmam da ama bu biraz şakayı kaldıramamak olmuş. Bir de hadi birincide neyse 2. de neyse ama 3. de artık şaka yollu da olsa bi cevapla karşılık verilebilir, üste çıkılabilir. O da anlar rahatsızlığı.

"Kardeşim bi dahakine sipariş vereyim, hazır olunca arayın ben gelip alırım sen zahmet etme." gibi bişey geldi mesela benim aklıma. 2.de olmasa bile 3.de mutlaka derdim.

bu arada yukarıda kuryelere ayak takımı denmiş, üzücü. Umarım hepsi değil de böyle şakalar yapanlar kast edilmiştir.
 • senolll  (06.10.19 23:44:47) 
Bahşiş istiyor arada.


 • elitoangelito  (07.10.19 07:31:33) 
Ben de siparisi keserdim. Gereksiz awkward muhabbet.


 • hot potato  (07.10.19 07:52:26) 
Böyle şaka mı olur allasen asker arkadaşın mı o senin! cıvık afedersin. ben 1.de müdürü arayıp kardeşim dürümünüz güzel ama şu kuryenize çeki düzen verin derdim. haddini bilsin. unutma, müşteri her zaman haklıdır. hakkını arayacaksın.


 • yedek  (07.10.19 09:00:45) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.