[]

Hamilelik ile ilgili

Ovülasyon döneminde- doğurganlığın en yüksek olduğu günden birkaç gün sonra, yumurta akı vari zarın vücuttan atılması- hamileliğin gerçekleşmediğini yani yumurtanın döllenmeden vücuttan atıldığını mı gösterir?
 
hayır. ovülasyon dönemi boyunca yumurta spermin gelip kendisini döllemesini bekler. yumurta tek bir hücredir, atılması gözlenemez. sadece menstrüasyonun başlaması ile yumurtanın döllenmediği, yani gebelik olmadığı anlaşılır.


  • alicandan  (06.10.19 00:46:28) 
Kadinlar zar atmiyor, akintiyi kastediyosunuz sanirim ama o zar degil, her zaman olabilen bir sey. Vucudun kendini temizlemesi bir nevi. Yumurtada zar diye birsey yok kucucuk bir hucre zaten zari ciksa da gorulmez.


  • beriberi  (06.10.19 10:46:02) 
insandan bahsediyorsaniz insan dişisi yumurta veya zar atmaz oyle bir sey yoktur, yumurta zaten gozle zor gorulecek buyuklukte, 0.1mm civarinda. Cetveldeki cizgiler var ya? Onun eninin 10'da biri inceliginde gibi dusunulebilir. ne zari vardir ne de kendisini gorebilirsiniz.


  • stanley5m  (06.10.19 12:48:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.