[]

Kadına bilgi vermek sorumluluğumuz mudur?

şimdi sevgili suserlar;
bazen flört ettiğimiz adamların bizden gizledikleri ciddi ilişkilerden haberdar oluyoruz. Veya gay arkadaşım, birlikte olduğu adamın halim selim bir kızla nişanlandığını söylüyor vs..
bu durumlarda kadına da bakıyorum sosyal medyadan, dünyadan haberi yok,, yediği boynuzdan veya sakalına bakıp muhafazakar zannettiği adamın biseksüel olduğundan habersiz gülüyor, mutluluk pozları veriyor.
böyle durumlarda kadına haber vermek bir görev midir diyor içimden bir ses.. hep susuyoruz ama vicdanım rahat değil bu konuda.

 
kaostan beslendiğim için haber verirdim hahahha


 • ruhen hastayim ben  (05.10.19 21:31:41) 
duruma göre değişir sanırım. yakın bir arkadaşsa ve ilişki ciddiyete biniyorsa belki.


 • scudman1  (05.10.19 22:02:40) 
sorumluluğunuz değildir.


 • damladamla  (05.10.19 22:05:20) 
aldatma konusu ayrı da, kimsenin biseksüelliğini ifşa etmek hele de bu toplumda kimsenin haddine değil.


 • our great conjuncture  (05.10.19 22:18:16) 
Kadın kocasını erkek arkadaşını aldatıyor olsaydı da bu soruyu kendinize soracak miydiniz?


 • kisa  (05.10.19 23:34:37) 
benim arkadasim kadin degilse karismazdim sanirim. ayrica belki de biliyordur, kabullenmistir durumu. bunu da bilemeyiz.


 • in vino veritas  (06.10.19 00:02:12) 
başıma gelmedi hiç. Fakat direkt arar ya da yazarım. yanlışı bilip de susmanın herhengi bir şekilde açıklaması yok benim için. biliyorsa da yaşamına devam eder. Zaten biliyirso güvendiği kişi tarafından kandırılmıyor demektir. Sorun yok.


 • velvetmorning  (06.10.19 09:17:19 ~ 09:18:25) 
sorumluluğunuz değildir

başkalarının hayatlarına burnunuzu sokmayın.
ayrımıysa çok basit; sizin birey olarak etkileyen bir durum değilse başkalarının hayatıdır.
 • jimjim  (06.10.19 21:45:38) 
Goreviniz degildir. Sizin inisiyatifinizdir.
Sahsen ahlak bekciliginin gereksiz macera oldugunu dusunuyorum.

 • stavro  (06.10.19 22:02:51 ~ 22:03:37) 
böyle zamanlarda kendimize şunu soruyoruz; "bu durum beni ilgilendiriyor mu?" cevap hayır ise hiç karıştırmıyoruz ortalığı.

cevabımız evet ise, biri "sana ne" dediği zaman sunabileceğimiz argüman var mı?

böyle böyle başkalarının sırlarının tamamen başkalarına ait olduğunu öğreniyoruz.
 • sanzelize canavari  (07.10.19 11:01:56) 
Kendi vicdanını rahatlatma isteğinden ziyade toplumsal dayanışma duygusuyla özgür inisiyatif alabilen; kendi görev ve yetkilerinin üzerindeki ya da dışındaki durumlarda sorumluluğunu taşıyabileceği, risklerini göze alabileceği eylemlere girişebilen, ahlâkında anarşist tavırlı, biraz deli, çokça cesur arkadaşların tutkulu bir destekçisi olarak şahsi görüşüm; bence haber vermeyin. Çünkü kadını tanımıyorsunuz. Kadının da o adamı aldatmadığını bilmiyorsunuz. Kadının bu olaydan haberi olup olmadığını da bilmiyorsunuz Vs. Yine de haber verecekseniz başarılar dilerim. Kolay gelsin.


 • Ex nihilo  (07.10.19 22:02:35 ~ 22:04:11) 
hayir asla kimsenin hayatina burnunu sokmak gibi bir "sorumlulugun" yok. kendi isine bakip kendi hayatini yoluna koymaya calissan cok daha anlamli olur.


 • hot potato  (07.10.19 22:14:03) 
no


 • iiiiiiiiiiii  (17.10.19 01:27:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.