Yumruk atan birinin cezası ne olabilir ?

Yumruk atılan kişi dava açarsa , yumruk atan kişinin yiyeceği ceza , tahminen ne olur ?

ben avukat değilim ama 1000 tane parametre var. tahrik, nefsimüdaafa, taksir... aileden biri mi, kamu çalışanı mı, vurmanın şiddeti nedir gibi...

ben beraatten 20 yıla kadar diye tahminde bulunuyorum.
  • ya ben lan neyse  (05.10.19 15:55:44 ~ 15:59:38)
Basit yaralama 1-2 yıl o da 6 aya dönüşür serbest kalır. Bir sonraki ceza da bu da eklenir. Bundan beteri icin yukarıdaki seyler söz konusu

  • monkey  (05.10.19 17:06:23)
Avukat değilim, çevremde yaşananlara dayanarak söylüyorum, en önemli olan şey karşı tarafa vereceğin hasardır.

çenesini, burnunu kırarsan farklı ceza alırsın, gözünü kör edersen ayrı ceza alırsın. Bir yerini morartırsan farklı ceza alırsın.

İkinci en önemli şey ise yumruğun sebebi, seni gasp etmeye çalışan birisine yumruk atmanla bana yan baktı diye birisine yumruk attığında işler çok farklı olur.

Yumruk yiyen kişi darp raporu alır üstüne bir de şahit bulursa 10k-30k bandında tazminatı kitler karşı tarafa.

Hele ki karşı tarafın cezası ertelenmiş başka bir davası falan varsa ve anlaşma yoluna gitmek isterse işte o zaman iyice köklersin yumruk atana.
  • kimlanbu  (05.10.19 17:59:28)
avukat değilseniz böyle yanlış fikirler vermeyin. kim yumruk attı diye 30k veriyor allah aşkına, ceza davasında tazminat olmaz ayrıca. cevabı için açın kanuna(TCK) bakın, kasten yaralama suçu. sonra da hükmün açıklanmasının geri bırakılması maddesine bakın yine. cevabınızı bulacaksınız.

  • jangbogo  (05.10.19 18:41:13 ~ 18:41:50)