parmak ucu kesiği

arkadaşlar parmak ucumu çok kötü kestim atardamara denk gelmiş olacak baya oluk oluk akıyodu. 2-3 kat sarıp yarabandı ile kapattım, şuan görünürde kanama yok gibi ama şimdi bu bandı ne zaman değiştireyim, çıkarmaya da korkuyorum kan hiç durmayacak gibiydi :( dikiş için acile gitse miydim acaba, korkma ölmezsin diye dalga geçmeyin lütfen elime bir zarar gelmesi hayattaki en büyük korkularımdan:(

parmak ucunda atardamar yok bi şey olmaz :) atardamarı kessen zaten sen durduramazsın.

  • tinky winky  (04.10.19 20:49:58)
ana atardamar olmasa da arterlerin dalları oluyor vücudun her bölgesinde var yani de tabi ana atardamar kesiği kadar tehlikeli değil durdurması zor sadece:(

  • feykalade  (04.10.19 21:17:25)
Kesin git. Diktir. Hekim belki tetanoz antibiyotik de vurabilir.

  • renegade  (04.10.19 21:23:09)
tetanoz aşım var, durdu bu arada ya :( ama bandı değiştirirken kanama olursa acile giderim artık

  • feykalade  (04.10.19 21:27:02)
Parmak ucu kesiği çok illet bir şey. Benim de başıma gelmişti, konserve açarken parmağımı kesmiştim. Bahsettiğiniz gibi oluk oluk kan akıyordu.

Gece parmağım kesildiğinde acile gitmemiştim. Ama sabah kalktığımda kanama devam ettiği için gittim. Ben de dikişlik bir durum yoktu. Yaraya ismini bilmediğim bir şeyler sürüp, sargı beziyle sardılar. Pansumana gelebilirsin demişlerdi ama gitmedim.

Bence siz de uygunsanız benim gibi sabahı beklemektense bi acile gidin. İçiniz rahat etsin.
  • Evinizinkedisi  (04.10.19 21:29:32)