[]

Kedinin Eve Alışması İçin

Selam fellas. Geçen bahsettiğim kediciği eve aldık. Malum kendisi uzum süredir sokakta yaşayan özgür bir kediyken şimdi evde bizimle olacak (umarım). Daha az ağlaması, eve daha hızlı alışması için neler yapabiliriz?

Teşekkürler


 
Üzülerek söylüyorum, sokaktan gelen kedi ne yazık ki "içinde ev kedisi ruhu yoksa" eve alışamıyor. Sokaktan eve çok kedi getirip, baktığım için söylüyorum.

Evde kendi haline bırakmak, çok "yapma/etme" baskısı yapmamak, ona sokakta bulamayacağı ödüller vermek onu elde tutmak için fırsat yaratabilir.

Aksi takdirde o sokakta gezip, dolaşıp, gelecek...
  • the she ronin  (04.10.19 19:50:13) 
ben alışamayan kedi görmedim.
sadece "çok istiyor" diye arada bir bırakmayın sakın, yani hayırsa hayır.
oyuncak, yaş-kuru bir sürü mama, ödül mamaları, oyun saatleri, yumuşacık yataklar gönlünü çalar bence.

şimdi havalar da serinleyeceği için çok doğru bir zamanda aldınız, kararlı davranırsanız kırarsınız.
  • blatta hiberna  (04.10.19 20:38:42) 
Hele havalar bir soğusun , doğalgaz yanmaya bir başlasın petek'ten ayrılmaz. o zaman da gör bak nasıl alışır :)


  • paramolacak  (04.10.19 21:21:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.