[]

Ocak ayında Prag

Ocak ayında Prag'da 4 günlük tatil yapmayı planlıyoruz. Kış ve soğuk seven bir insanım. İnternetten araştırma yaptım ve yapacağım da, hap bilgi olarak önerilerinize açığım.

Not 1: Kız arkadaşımla gideceğiz, romantik önerilere açığım.
Not 2: Bira gurmesi arkadaşların bar önerilerine açığız.
Not 3: Yahu manyak mısın kışın ortasında gidilmez diyenler?

 
karin kisin en yakistigi avrupa sehirlerinden biri prag. yalniz -20 25lere hazirlikli olun. termal icliksiz donarsiniz sokaklarda. sehir kendiliginden romantik zaten sokaklarda el ele yurumeniz bile guzel hissettirecektir. sicak sarap icin ve bol bol tredelnik yiyin.


  • in vino veritas  (04.10.19 13:30:53) 
prag bence zaten kışın gidilmesi gereken bir yer. gittiğinizde istediğiniz herhangi bir türde aktivite kıtlığı çekmeniz imkansız. keşke ben de gidebilsem :(((


  • mg3929  (04.10.19 13:32:29) 
Şubatta gitmiştim çoook da güzeldi. Soğuk evet ama mekanlar gayet sıcak, kat kat giydikten sonra hiçbir sıkıntı yok.


  • archery  (04.10.19 14:10:37) 
-20'lere hazır olursanız bir problem yok


  • roket adam  (04.10.19 14:25:47) 
Kışın avrupa daha güzel. Kalın giyinirsin hiç sorun olmaz, soğuk şıkkını direk ele.


  • kanlakarisikyagmur  (04.10.19 15:11:57) 
Kışın da çok güzel prag. Ama biz 4 günde sıkılmıştık,mimari seviyorsanız dresden'i de ekleyebilirsiniz.


  • asteriks  (04.10.19 15:49:33) 
öneriden ziyade ben de bir iki adet uyarı yapayım. biliyorsunuz direkt olarak euro değil kendi para birimini kullanıyor çekya. bu sebeple muhtemelen gidince euro bozacaksınız.

1.uyarı: havalimanında taksiye veya her neye binecekseniz ona yetecek kadar para bozdurun. kur düşük oluyor.

2. ÖNEMLİ uyarı: ya ben denk geldim ya da hakikaten öyle: döviz bürolarında dolandırıcılık oranı avrupanın geneline göre oldukça fazla. tabelalardaki kura aldanıp girip kazıklanmayın. genelde yöntem şöyle oluyor, tabelada yüksek kur yazıyor, gaza gelip içeri giriyorsunuz. şu kadar euro bozduracağım diyip parayı uzatıyorsunuz, o da size kağıt uzatıyor kaç para alacağınıza dair. ancak dikkatli olmayıp kendiniz kaç para alacağınızı tabeladaki kur üzerinden hesaplamazsanız çok düşük bir kur üzerinden fiyat yazıyor o kağıt üzerinde. dalgınlığa gelip imzalamayın. verdiği kağıdı okuyun. kaç para üzerinden euronuzu çevirdiğini kontrol edin. birden fazla döviz bürosu bunu yedirmeye çalıştı bana. allahtan daha önce uyaran olmuştu, imzalamadan önce okudum. kurun düşük olduğunu söyledim. yaw o alım kuru satım farklı falan bir şeyler geveleyip (aradaki fark alım satım farkı olabilecek bir fark değil) sizinle kur pazarlığına girmeye çalışıyorlar.


kısacası döviz bürosunda paranızı pulunuzu vermeden önce kaç euro bozacağınızı söyleyin, hesaplayıp çıkardığı fişi imzalamadan önce okuyun. bahsettiğim gibi bir dolandırıcılık işine girdiyse çekinmeden bu kağıdı kıvırır bir tarafına sokarım yapın. böyle denk gelen iki döviz bürosunda da çarşıda normalde olan kurdan daha yükseğine bozdurdum sert tutumum yüzünden.


kısacası çekya(özellikle de prag) iyi güzel ama esnafı biraz yavşaktır. ne alıp ne verdiğinize dikkat ederek tatil yapın.
  • syozkn  (04.10.19 16:58:23) 
biz de arkadaşlarla aralıkta orda olacağız.

2- için ;

-Prague Beer Museum
-U Tří růží
-Novoměstský pivovar
-Lokál
-BeerGeek Bar
-Lokál U Bílé kuželky
-Klášterní pivovar Strahov
-U Fleků

1-2si restoran ama olsun. bir de draught Gambrinus içmeden dönme.
  • ampirikukumil  (04.10.19 17:30:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.