Nereden nereye değil mi?

İlk önce sizi nisan ayına alalım: eksiduyu.ru

Bu olaydan 3 gün sonra aldatıldığımı öğrenmiştim. Bir şekilde toparlayıp hayatıma devam ettim. 25 kilo verdim eridim bittim ama toparladım sayılır.Ancak bugün linkedin'de takılırken tanıyor olabileceğiniz kişilerde önüme çıktı ve evlendiğini öğrendim. Biz nişanlanıp evlenme planı yaparken olanlara bak.

5 sene her şeyini paylaştığın bir insan 5 ayda nasıl evlenebilir aklım almıyor. Üzerinde 10 adet dövmesi vardı ve hepsini ben seçmiştim. Hatta bir tanesini ben tasarlayıp yaptırmıştım. Bu kadar iz varken üstünde hiçbir şey olmamış gibi 5 ay içinde evlenmek nasıl oluyor.

Ve şu anda türkiyede değilim. Dışarı çıkıp 1-2 bira içip atlatayım durumu yok bulunduğum yerde. Yeni geldiğim için tanıdığım insanda yok.

Buraya yazıp iç dökmek istedim. Üzüldüm mü ondan bile emin değilim. İçim bir tuhaf oldu. Resmen 5 senem karanlık bir nokta gibi. Neyse öyle işte. Kalın sağlıcakla.

Abi ben bu duyuruyu hatırlıyorum. Kadın kısmı ilginç gerçekten. Genelde de hep bunu yapıyorlar. Tanıdığim bir kaç kadın var ve hepsi 3-5 senelik ilişki sonrası ilk gelenle evlendiler ilginç bir şekilde.

Yeni bir yerdesin, biraz zorlanacaksin, sevgi ihtiyacın olacak. Bir şekilde yeni insanlarla tanış, çevre edin takılı kalma hatunda. Hatun yaşın 5 aşamasını geçirdi mı bilmiyorum ama muhtemelen gecirmeyip kolaya kaçtı. Bir şekilde bir yerden patlar o iliski bence. Artık patlasa da patlamasa da bizi ilgilendirmez. Önümüze bakıyoruz. Yeterince üzüldüğünüzü varsayiyorum zaten. Ki yeni bir ulke, yeni insanlar tanımak uzeresiniz bayağı da sanslisiniz tadini cikarin.

Geçmiş olsun tabii.

Hep diyordum insanlar nasıl eski duyuruları hatırlıyor falan diye. Hatirlaniyormus.
  • westblack  (03.10.19 19:27:06)
Neler neler oluyor hayatta. Yapacak bir şey yok ki kurtulduğuna sevinmekten başka.

Bu duygusal sıkıntıyı çekeceksin. Yapacak bir şey yok ve geçecek.

O 5 yıla karanlık nokta diye bakma, hayatın bir parçası. O süre boyunca mutluydun. Sonu kötü bitti ama süreç güzeldi. Sinemaya gitmişsin gibi düşün.
Hayat zaten böyle şeylerin toplamı değil mi?
Geldi geçti bitti.
  • kisa  (03.10.19 19:27:16)
herkes her seyi atlatiyor. 5 yil uzun sure evet ama kaybolmus gibi dusunme. su an oldugun kisinin sekillenmesinde cok payi var emin ol. ayrica ustteki cevaba katiliyorum, o sure icerisinde mutluydun, surec guzeldi yani.

ayrica o kisi icin de ayni durum gecerli, sana olan hislerinin ne zaman bittigini bilmiyorsun, belki de ayrilmadan cok uzun bir sure once o kafasinda atlatmaya baslamisti bile. o yuzden 5 ayda nasil unuttu filan gibi dusuncelere gerek yok. zaten dusunerek cevabini bulabilecegin sorular da degil bunlar. cevaplari sende de degil. yeni bir yerde kimseyi tanimiyor olmak biraz bosluga dusurmus olabilir seni. yine de mumkun oldugunca onune bakmaya calis. yeni arkadasliklar kurmaya, yeni bir seyler denemeye calis. eskiyi dusunme, gerekli degil su an sana. hayatina bak. o 5 yil degil ama bitmis bir iliski hakkinda dusundugun kafa yordugun sure tamamiyla kayip senin hayatin icin. bu tarafindan dusun.
  • in vino veritas  (03.10.19 19:36:22 ~ 19:37:34)
sizi aldatmış biriyle ne kadar mutlu olabilirdiniz ki aldatmasa bile? bence hayrınıza olmuş. 25 kilo vermişseniz muhtemelen daha iyi görünüyorsunuzdur. yasınızı yaşayıp bitirmişsiniz, bu da son kalıntısı. mutlaka bi gün bi yerde görecektiniz ne yaptığını ettiğini.
geçenlerde bi yazı okumuştum uzun süren ilişkilerin ardından insanların neden başkalarıyla kısa bi zaman içinde evleniverdiklerini. sadece zamanının geldiğine inanıyorlarmış.

her evli de çok mutlu değil. dediğim gibi aldatan insandan kurtulmuşsunuz. olan oldu, hayata kaldığı yerden kendiniz için en faydalı şekilde devam edin.
  • durme  (03.10.19 19:53:36)
Koydu tabi değil mi! Beş sene az değil! Dövmesini bile kendin tasarlamışsın bunu unutmak mümkün mü? Bu insanlar neleri neleri unuttu var ya sen mi unutmıycan! Üzülmen normal ama geçecek. Yani bunu yaşayacaksın ve geçecek başka türlüsü mümkün değil.

  • [GODDARD]  (03.10.19 20:44:54)
Hatırlıyorum bu duyuruyu. Amacı sadece evlenmekmiş sen veya başkası olması önemli değildi demekki. İlk günden sosyal medyada soyadını da değiştirmiştir büyük ihtimalle. Bu tipler öyle oluyor çünkü.
Yaşadıklarından pişmanlık duyma, bir sonraki ilişkilerin için sana ders olsun yaptıkların veya yapmadıkların. sen onun yaptığı hatayı yapma, yani evlilik gibi önemli bir kararı uzun ilişkin bittikten sonrasında hızlı bir şekilde verme sağlıklı olmayacaktır çünkü.
Gez,toz,eğlen gelip geçecek bu günler. O ilk duyuruyu attığın zamanı düşün, aldatıldığını öğrendiğin an nefes alamadığın zamanları düşün birde şuanı düşün. Gayet iyisin , kilo vermişsin , kendine gelmişsin daha da iyi olacaksın merak etme.
  • ladybird  (04.10.19 09:31:30)
bence şu an inanılmaz şanslısın. tahmin edebiliyorum insan konduramıyor, şok oluyor, oha diyorsun ya 5 sene boyunca tanıdığım insan olamaz bu?

ama şöyle düşün, aşina olduğun çevrenden uzak olmayı avantaja çevirebilirsin. arkadaş ortamın olmasa bile uygun bir vakitte git kendi kendine iç biranı, eğlenen arkadaş ortamlarına takılmaya çalış, öyle olmasan bile fazla özgüvenli ve sevimli davran. kafanı dağıtırsın. geçmiş olsun.
  • piremses  (04.10.19 10:32:42)