[]

Özbekistan 'da çalışmak

Herkese selamlar, Özbekistan'dan bir iş teklifi aldım. Şirket anladığım kadarıyla kurumsal değil. Daha yüz yüze görüşmedik. Maaş fena değil. Şantiye Taşkent'e 2.5 saat kadar uzaktaymış. Ukrayna, Rusya olsa tamam ama Özbekistan hakkında neredeyse hiç bilgim yok. Gitmeye değer mi bilemiyorum. Bilgisi olanlar bir şeyler karalarsa çok iyi olur.
 
Taşkent çok güzel şehir. Semerkand ve Buhara da çok güzel ama 2.5 saatlik yer bilmiyorum nasıl.

Maaşını alabileceğine eminsen öneririm ama şartları bilemem tabi. Maaş, Kampta mı kalacaksınız vs
  • ihanet kac kisilik  (02.10.19 16:29:57) 
evet kampta kalınacak. maaş fena durmuyor ama daha önceden ne benim ne de tanıdıklarımın bu ülkede tecrübesi olmadığı için ikilemde kaldım. şirketin de pek bilindik olmaması soru işaretlerini çoğaltıyor.


  • hvala  (02.10.19 16:38:19) 
1 aylık proje için kalmıştım Taşkent’te. Şehir güzel, düzenli. Yemekler et temalı. Vejeteryansan sorun yaratabilir. Ama yaş sebzeleri Türkiye’dekinden lezzetli. Gittiğim dönemde ülkedeki asgari ücret 100$ idi çok şaşırmıştım. Hekimler ortalama 500$ kazanıyordu. Halkın bi çoğu çat pat da olda Türkçe biliyor ve hepsi de Türk dizilerinden öğrenmiş. Şaşırtıcı ki en iyi konuşanlarda kurtlar vadisi izleyenlermiş:)


  • mkrk  (02.10.19 16:42:43) 
Taşkent genel olarak ucuza yaşayacağınız bir yer
İstanbuldan direkt uçuş var
taksi ile ulaşım çok ucuz.
Taşkentte geçen sene yaklaşık 1.5 ay ve bu sene 10 gün kaldım. geçen hafta geldim daha
alkol ve sigara ucuz.
kiralar ve ev satın alma ücretleri yüksek.
Özbek pilavı ben sevmedim ama alışıyor insan 2 haftaya.
Onun dışında ağır et yemekleri ve kahvaltıda dahi is kokulu pilav yiyorlar.
Çok fazla Türk var türk lokantaları var.
Özbekçe ve Rusça Konuşuluyor. Özbekçe Sıkarsan biraz anlaşılıyor.
Bir de garibime giden 1 gün çalışıp 1 gün off kalıyordu işçiler ama yönetim kadrosu hergün çalışıyordu.
Kanyakları ve vodkaları çok güzel ve ucuz. 1 dolar 70 cl vodka aldım geçen hafta
aklına soru gelirse sorabilirsin.
  • GiderGelemes  (02.10.19 17:13:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.