[]

ikinci el araç alışında işlem kronolojisi

aracı buldum,anlaştım,şimdi nasıl prosedürler var
 
arabayı kesinlikle expertize sokun derim. istanbuldaysanız yeşiloto. düzce civarı ise onay otovar meşhur.
otopark var bir de. kesinlikle 500 liralık olan paketi öneririm her yerine baksınlar fitilleri dahi söküp araç ekli mi vs baksınlar araçla sürüşe de çıkmaları gerekiyor. şanzımanına da baksınlar airbag vs. her şeye teek teeek bakacaklar bakmalılar. özellikle otomatik ise şanzımana baksınlar
noterde aracın fiyatı ne ise onun yolların bazıları daha az yollamanızı ister sakın ne yapmayın ne ise fiyat onu yollayın notere onu işleyin. araçta eksik gedik varsa notere söyleyin eksiğini kediğini km'sini not olarak düşsünler. not harici bir şey çıkarsa arabada öttüre öttüre paranızı alırsınız.
araçta borç vs olmamalı yoksa satışı olmuyor. muaynesi de olması gerekiyor size noterde bu konuda yardımcı olacaklardır. yeni düzenlemeye göre orada trafik sigortası yapılması gerekiyor eskiden azıcık vaktiniz vardı ama sanırsam öyle salmıyorlar. araç atıyorum 80.000 tl ise siz yanınıza en az 83.000 84.000 alın derim.
  • turbo sadık  (02.10.19 11:46:38) 
Noter'de işlemi başlatın, "satışa engel bir durum yok" bilgisini alıp parayı verin veya gönderin.

Nakit olacaksa parayı çekmeye beraber gitmeyi önerebilirsiniz, noterde saymakla uğraşmamak için. Biz beraber çekip kapalı bir poşede koymuştuk. Noterde poşedi vermiştik.

Havala/EFT yapacaksanız da noterde yukarıdaki bilgiyi almadan havale yapmayın. Kesinlikle noterde kim işlem yapıyorsa onun hesabına gönderin parayı. başka birinin hesabı olmasın, aracın plaka marka modelini, biliyorsanız şase numarasını havale/eft açıklamasına ekleyin.
EFT için saat önemli. Bazı bankalarınki uzun sürebiliyor. Buna dikkat edin.
  • burfak  (02.10.19 13:06:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.