Saçlarım birden dökülmeye başladı

Merhabalar, saçlarım son 1-1.5 ayda artan bir hızla dökülmeye başladı. Öncelikle kendim farkettim daha sonra berberimden ve annemden duydum. Birkaç gün saçımı yıkamadıktan sonra elimle saçımı önden geriye 4-5 defa çektiğimde fazla sayıda saç geliyor elime. Son günlerde sanki ışık altında kafa derimi bile görmeye başladım önden. Yaşım 21. Anne tarafındaki erkeklerin hemen hepsi 20 yaşını görmeden saçları dökmüş baba tarafı ise sağlam. Sıcak bir iklimde yaşıyorum. Saçlarımın döküldüğünü farkettikten sonra wax kullanmayı bıraktım, sigarayı bıraktım (15 gün oldu), düzenli olarak sert kabuklu kuruyemiş ve kabak çekirdeği tüketmeye başladım, şampuanımı paraben ve sülfatsız olanla değiştirdim, vitamin takviyesi almaya başladım. Fakat sanki ben önlem almaya başladıktan sonra daha da hızlandı dökülme anlamadım. Şehir dışında oluğum için doktora ancak bu hafta gideceğim fakat önce burdan da fikir alayım dedim. Sizce bu genetik bir dökülme şekli gibi mi yoksa başka bir şey gibi mi, cevaplar için şimdiden teşekkürler?

Her ikisi de olabilir. Sonucu belirleyecek olan doktora gitmeniz. Hatta yerinizde olsam vit. Kullanımını bırakırım.

  • sorusor  (02.10.19 00:18:00)
Saçkıran da olabilir, doktora göstermek lazım mutlaka.

  • snape i başından beri tanırım  (02.10.19 10:48:46)
Tİroid hormonlarınızı (TSH, T4) kontrol ettirin. Onlarda bir dengesizlik olduğunda da ani dökülme başlıyor.

  • PhoenixRising  (02.10.19 10:52:06)
genetik gibi duruyor, ama stres yaptığınız için daha da fazla dökülmeye başlamış. saçınızı her gün yıkamayın, şampuan kullanımınızı azaltın. ben haftada bir şampuan kullanıyorum diğer kalan günler ise 2 günde bir duş da sadece suyla ovalıyorum.

  • emreozb  (02.10.19 13:55:09)