[]

wikipedia'nın kapatılma sebebi

can dündar'ın mit tırları meselesi mi ?

tam anlayamadım ?

www.wikizeroo.org

 
Hayır, Türkiyeyi daeş destekçisi ülke olarak yazan bilgiler vardı en son. Türkiyenin başvurularını umursamayıp kaldırmadılar bunları.


  • John Bloor  (01.10.19 09:57:30) 
wikileaks belgelerinde hükümetin açıklarını da yayınladılar onla alakalı diye düşündüm.


  • mikahakkinen  (01.10.19 09:57:45) 
Bu konudaki dogru ve ayrintili bilgiyi (ironik sekilde) yine wiki'de buluyorsunuz: en.wikipedia.org

Devlet terorizmi maddesinde kaynakli bir suru referans ve iddaalar dile getirilmis. Pek cok ulke icin boyle iddialar var zaten. Israil'in devlet terorizmi icin ayri makale bile var. Ama Israil'de Wiki yasak degil, neden?

Dusunun bu makaleyi TR'de kac kisi okumustu? Bloklanan gunluk 6-7 milyonu bulan sayfa goruntulemesinin kaci bu sayfa idi? Wiki'nin yasaklanmasinin altinda bence daha derin, daha onemli nedenler bulunmaktadir.
  • ebabil curnatasi  (01.10.19 10:17:55 ~ 10:18:34) 
ışid meselesiydi +1
tabii görünmeyen başka sebepler de vardır.

  • tabirimekruh  (01.10.19 10:36:19) 
ben de imgur'un kapatilma nedenine hic anlam veremedim

hadi wiki'yi yalan, yanli, yanlis bilgiler var diye kapattin

imgur'u ne diiye kapattin? buna hic anlam veremedim
  • exlibris  (01.10.19 12:14:14) 
Wikipedia malesef abd'nin bilgi manipülasyonundan fazlasıyla nasibini almış bir oluşum. Küresel terörizme destek veren ülkeler arasında Türkiye'ye kocaman bir paragraf ayırıp malum ülkeyi 3 satırla geçiştirmek başka türlü açıklanamaz. Bu tabiki kapatılmasını haklı çıkarmaz, Türkiye daha akıllıca mücadele etmeliydi.


  • mikro patlama  (01.10.19 12:38:44) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.