[]

27 yasina kadar sevgilisi olmamis insan?

27 yasina kadar sevgilisi olmamis insan garip karsilanir mi?
Duyuru: Sorum ozellikle hanimefendilere,ne dusunursunuz?,
Direkt olarak psikolojik sikintilari oldugu mu akliniza gelir?,
Boyle bir insanla iliski kurar misiniz?.

 
Tutucu ya da çok çekingen biri derim herhalde, çok normal gelmez ama çok büyük bir olay da değil o yaşa kadar sevgilinin olmaması. Belki dr hiçbir şey düşünmem.


 • Mossy  (29.09.19 19:38:23) 
büyük bir olay değil işin avutma kısmı. gayet büyük bir olay. ben ilişki kurmazdım.


 • ruhen hastayim ben  (29.09.19 19:41:29) 
Sosyal becerilerinin eksik olduğunu düşünürüm ve hoşuma gitmez açıkçası bu durum.


 • whyamy  (29.09.19 19:45:07) 
büyük bir olay falan değildir. yalnız kalmamak adına önüne denk geleni hayatına alıp, yaşadığı samimiyetsizliği ilişki olarak adlandıranlara da ihtiyacın yok.


 • iggy pop  (29.09.19 19:47:53) 
ucu çok açık bir olay. Eğer bir insanı hayatına sokmak için bir uğraşıp 27 yaşına kadar başarısız olduysa normal sayılır. Türkiyedeyse normal.

Fakat flört olanağı olup (eli yüzü düzgün, olanakları olan, karşı cinsten insanların bulunduğu bir topluluklarda bulunuyorsa) sevgilisi olmadıysa normal karşılanmayabilir.
 • false pretension  (29.09.19 20:27:57 ~ 20:28:53) 
Parasızlık ve buna bağlı sosyal çevre eksikliği olabilir. Günümüzde sevgili seçimi instagramda kaç ülkede fotoğrafı olduğuna göre oluyor


 • OrangeYellow  (29.09.19 20:35:20) 
Bu durum eskiden daha büyük "mesele" gibi görülüyordu ve dönemin koşullarına göre bu "yargılama" tolere edilebilirdi. Ancak artık toplum yapısı değişti; sosyalleşme, iletişim kurma araçları vs her şey değişti ve bu değişime tüm insanlar aynı şekilde uyum gösteremedi.

Sizin gibi çok insan var,yalnız olmadığınızı bilin yeter. Ve insanların hakkınızda ne düşüneceğini (ne önyargıda bulunacağını) önemsemeyin lütfen.
 • 1286  (29.09.19 20:51:47) 
Garip bulmam.

Yalnizligi seviyordur, ustune dusmemistir birine vakit ayirmak istememistir. Istemistir ama olmamistir. Asik olabilecegi biri karsisina cikmamistir. vs

Psikolojik sorun temelliyse o anlasilir konusunca. Yoksa ilk bunu dusunmem. Niye dusuneyim. Sevgili durumlarina fazla anlam yukleniyor bence. Baya basari olarak goruyor toplumun bazi kesimleri. ve bunlarin icinde guya egitim seviyesi yuksek insanlar da var. e tabi gerizekali olmayan herkes master yapabiliyor bu ulkede.

Kurarim.

K.
 • Flipsflops  (29.09.19 20:56:03) 
Evet garip karsilanir. Kimse normal karsilamaz bunu. Kadinlar hic karsilamaz hele. Olumlu dusunmezler. Soylemler boyle olmasa da.
Duyuru kullanicilari cok erdemlidir, bu konularda buradakilerin cevaplarini referans alirsan saglam yanilirsin.

 • stavro  (29.09.19 21:58:46 ~ 22:00:16) 
Garip karşılamam ama ilişki de kurmam. Çok toy olurlar çünkü. Nerde ne tepki vereceğini/vermesi gerektiğini bilmediğini düşündüğümden hiç o toplara girmem.


 • superfluid  (29.09.19 22:02:16) 
@Flipsflops ozetlemissin resmen,tesekkurler ayrica.


 • E.R.W.  (29.09.19 22:17:03) 
@stavro Farkindayim ama yinede insanlarin gorusunu almak istedim.


 • E.R.W.  (29.09.19 22:17:55) 
Erkek olarak garip olmadığını düşünüyorum ama kadınların %99,9'u garip karşılar. Bu öznel bir fikir değil, gerçeklik. Mesele psikolojik sıkıntısı olma ihtimali değil. Check edilme durumu kadınlarda turn on vazifesi görür. Halihazırda sevgilisi, karısı olan erkekler her daim daha fazla ilgi çeker. Sen gidip geçmişim koca bir "sıfır" dersen hepsi Şener Şen koşuşuyla kaçar. Genel olarak yalana karşıyım ama bu konuda kesinlikle ufak yalanlar söylemeye alıştır kendini.


 • Stockton  (29.09.19 22:41:22) 
Garip karşılamam. Psikolojik sıkıntıları olduğunu düşünmem.
Kurarım.
Edit:
K.
 • Amaranta ursula  (29.09.19 22:46:43 ~ 22:47:43) 
bu soru nasıl bir insan olduğunla alakalı benim için. yetenekli, kafası çalışan ve belli kültür düzeyinde bi geeksen mesela ok.

trilyon tane insanla çıkıp insan olmayı beceremeyen, kalp kırıp gidenler var.

bence mesele nasıl bir insan olduğun.

bi de herkes sanırım kendine göresini aramalı.
her kuş kendi cinsiyle uçmalı.

o zaman no problem.

k.
 • durme  (29.09.19 22:58:32) 
Garip karşılarım ve açıkçası psikolojik bir rahatsızlığı olma ihtimali de aklıma gelir.


 • halen  (29.09.19 23:25:57) 
karşımdaki kişinin kendi durumuna nasıl yaklaştığına bağlı olarak fikrim değişir. Eğer drama yaratıyorsa ya da kendini ezik görüyorsa, olumsuz yaklaşırım. Sevgili edinmeyip hayatı dolu dolu yaşamışsa (illa ekstrem şeyler yapmış büyük başarılar elde etmiş olmasından bahsetmiyorum da daha çok insanın kendisiyle kaliteli vakit geçirmesini kastediyorum) saygı duyarım ve iletişimde kalmak isterim o kişiyle.

k.
 • Olive  (30.09.19 00:03:50) 
Türkiye'de çok da sıra dışı bir durum değil. Zaten çoğu ilişki de öyle ilişki gibi değil Türkiye'de. 20 küsur yaşında evcilik oynuyorlar sırf sevgilim var demek için. Mesela üniversitedeki ev arkadaşımın başka şehirde bir sevgilisi vardı. 2 ayda bir görüşüyorlar 2-3 gün, kız buna lütfedip sakso çekiyor, bütün okula anlatıyor büyük başarıymış gibi bizimki. Onun dışında akşam telefonda konuşuyorlar her gün, kız buna bir şeyler anlatıyor, bu da onaylıyor tamam aşkım, tamam bebeğim diye sıkıntıdan patlamak üzere bir halde. Bu adama sorsan iki senelik ciddi ilişkisi var ama ortada ne bir yaşanmışlık, ne sevgi, ne ten teması, hiçbir şey yok.


 • rldofiui  (30.09.19 04:32:29 ~ 04:34:30) 
stavro+1

Burdaki kadınları referans alma. Çok çok büyük çoğunluğu uzak durmayı tercih ediyor.
 • synesthesia  (30.09.19 22:52:11) 
bazı insanlar bulundukları çevreden çok farklı kafada olabiliyorlar. kapalı çevresini aşmamış ama o çevreyle de aynı frekansı tutturamamış insanlar var. ilişkilere bakışı hassas olan, biraz yaşından daha fazla olgunlaşmış, gerçekçi ve ne istediğini bilen insanlar için sevgili yapmamak çok anormal değil. böyle biri olduğunu düşünürsem yadırgamam.

ama bütün bu şartları yaşayan insanlar çok fazla yok, o yüzden her gördüğümü de bu tip bir insan olarak düşünüp "ok olmasın sevgilisi nolcak" demem. kafamın bir noktasında bu tip bir insan olma ihtimalini araştırırım ama başka sebepleri olabileceğini de düşünürüm. ve evet, bu başka sebepler arasında psikolojik sorunlar olabilir.

böyle bir insanla ilişki kurabilirim, otantik ya da egzotik tipler olabiliyor böyle. ufaktan psikolojik olarak sorunlu da olabiliyorlar. sevgilisi olmuş ama başka açılardan egzotik ve sorunlu tiplerle beraber olduysam bu tiple de olabilirim. ilgi çekici geliyor bana böyle şeyler, o yüzden peşin hükümlü olmam.
 • Jux  (30.09.19 23:10:21) 
@Jux evet hep yasitlarimdan olgundum.


 • E.R.W.  (01.10.19 00:21:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.