Eşim için destek fikirleri

@oscar ve @antihero'ya teşekkür ederim. Eski duyuruyu internet kullanıcıları görebilir şeklinde güncelliyorum. O yüzden eski duyuruyu silip yeni açıyorum.

Merhabalar,

Uzun uğraş, tedavi ve denemelerden sonra eşim gebe kalmıştı. Malesef bugün 9.haftada kabettiğimizi öğrendik. Bugüne kadar tüm denemelerde başarısızlıktan
sonra dağıldık fakat toparlandık. Ancak bu sefer ister istemez durum daha kötü. çünkü hisetmişti bu sefer.

İş nedeniyle bir süre daha şehir dışında olmak zorundayım. Yaşadığım yer onun gelmesine uygun değil. Şu an ailesiyle ve benim de bir süre sonra yanlarından ayrılmam gerekecek. Her hafta gelebilmem mümkün değil. İşten ayrılıp yanında kalmam veya başka bir iş bulup yeniden beraber olmak şu an için seçenek değil. .

Bunları yapamamak yeterince kötü. Peki ben Eşimin toparlanabilmesi ve bu süreçten kalıcı bir hasar almadan çılabilmesi için neler yapabilirim. Böyle süreç yaşamış olan, yaşayanı bilen var mıdır? Nasıl atlattılar. Şu an resmen her saniye acı çekiyor..

Küçük mutlu edecek sürprizlerden, yaklaşım önerilerine kadar her önerinize açığım. Şehir değişikliği dışında şu an herşeyi yapabilirim. Yeter ki yüzü gülsün. Şu süreçten kalıcı bir psikolojik izi, korkusu, yarası olmadan atlasın. Profesyonel destek çepte. Geri kalan Her öneri olur. Sadece ricam onu rencide edecek şeyler yazmamanız. Bana istediğiniz kadar vurabilirsiniz.

Sevgiler.

Kendini yanında olamayacağın için suçlu hissediyorsun galiba eğer öyleyse bunu yapma. Bana istediğiniz kadar vurabilirsiniz demişsin, sana da eşine de vurulacak bir durum yok bunda. Senin yaklaşımın onu da etkileyebilir, yanımda olsaydı gibi düşünüp artı bi üzüntü yüklenebilir.

Evliliklerin özellikle ilk dönemlerinde çokça gerçekleşen bir durum bu. Sadece sizin başınızda değil yani. Bebek sahibi oluyorlar, veya sizdeki gibi düşük oluyor, biri hasta oluyor diğeri yanında olamıyor... Benim gençliğimde de vardı şimdi de var sonra da olacak. Sizle bu anlamda şanslısınız çünkü iletişim araçları çok gelişti, ulaşım keza daha kolay.. 80'lerde yani benim neslim bunları 2 haftada mektup gidebilen, veya kar kış nedeniyle aylarca dünyadan kopan yerlerde koşullarda yaşadılar. İz miz kalmadı çünkü nasıl bakıyorsan öyle yaşıyorsun. Aman ne kötü demeyin, her şerde bir hayır deyin. Zaten yaş benimkine yaklaşınca her şerde bir hayır olduğunu siz de göreceksiniz. Şimdiden deyin. Umudunuzu, inancınızı yitirmeden olanı olduğu gibi kabul ederek ilerleyin. Değiştiremeyeceğimiz şeyler oluyor. Bunun farkında olmak farkındalıkların en güzeli.
Asla aklınızdan çıkarmayın; nasıl bakıyorsak öyle yaşıyoruz. Çok basit ama çok güçlü bir bilgidir bu. Olumlu bak, sen olumlu bakarsan eşin de olumlu bakmaya başlar. Çevrenin yaklaşımı eşin için çok önemli. Biz hep birbirimizden etkileniyoruz.

Eşin için zor bir süreç. Yardım alacak olması çok iyi bir karar.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (29.09.19 01:20:55 ~ 01:26:43)
İş yerime bir kadın gelir bekleme süresinde de yanımda oturur saatlerce çocuğu olmuyor diye aglardi. Teselli etmek için ağzımı bile acamazdim. Hiç hamile dahi kalamıyordu düşük olması hiç olmayacağı anlamına gelmiyor bir gün sağlıklı bir hamilelik ve bir bebeğiniz olacak bunu düşünerek mutlu olsun. Kayıplar tabii ki üzer insanı ama üstteki cevaba istinaden her şerde bir hayır vardır. Eğer şu anda böyle olmuşsa bunun bir nedeni ve Hayrı var meşakkatli başlayan her şey en güzel şekilde biter bu hep böyledir. İkinizde üzülmekte haklısınız bunu değiştiremeyiz ya da teselli de edemeyiz hayatın olağan akışına kapılın daha pozitif olun bir de şöyle düşünün ya bilmediğiniz bir hastalıkla, engelle ya da problemle dogsaydi sevip kabullenip ama onun için daha çok uzulecektiniz.
Kaç kadın tanıyorum ailemde, çevremde hergun Allah'a çocuğundan sonra ölmek için dua eden. Çünkü biliyor o giderse kimse kendi gibi bakamayacak.

İnanıyorum ki bu günler geçecek bu acılar unutulacak çok sağlıklı bir bebeğiniz olacak ve uzaktayım diye üzüldüğünüz bu zamanlar da geride kalacak. Şu yaşanılanlar en iyiye zemin hazırlıyor.
  • kirmizipilotkalem  (29.09.19 01:33:15)
Kedi edinin

  • baal  (29.09.19 07:55:31)
Kedi +1

  • el conquerador  (29.09.19 15:47:02)