Kuş sahiplendirme hk.

Değerli ekşiciler, dostlar, romalılar.

Ellerinizden öper çocuklar eve sanki biz yetmiyormuşuz gibi evcil hayvan istiyor. Kedi köpek balık vs. çok net içişlerince veto edildi. Papağan kulağa cazip geldi fekat temin zor.

Ama sultan papağanı temini kolay. Soru da burda,

a. Sahiplendirilecek kuş bulmak zor. Satın almakla ilgili petshoplar çok rerörö vs. kelime yapılıyor. Yani satın alsak ayıp mı olur?

b. Çift almasak (çocuklara alışsın diye) kuşa eziyet mi ederiz?

sultan papağanı çok tripli ve asabi bi hayvan. hiç kuş beslememiş kişilerde "bu ne biçim hayvan lan" tepkisi oluşturabiliyor. muhabbet kuşu deneseniz? şimdilik bi tane erkek mesela?

petshoptan almayın ayrıca. neredeyse hepsi hastalıklı. instagramda üreticiler var, onlara bir bakmanızı tavsiye ederim.

bir de çocukların herhangi bir solunum rahatsızlığı var mı? ben papağanların hastasıyım ama kronik faranjit olduğu için muhabbetten büyük kuşla aynı evde yaşayamıyorum. bi makav beseleyemeden ölüp gidecem fırrrk. onu doktora sormanız gerekebilir.
  • windows95  (28.09.19 22:04:10)
Muhabbet kuşu tecrübemiz var. Sultan papağanını da teorik olarak araştırdık. Gözümüz kesti.

İnstagram önerisi için teşekkürler.

Çocukların solunum rahatsızlığı yok.

Cevap için çok teşekkürler.
  • ayakkabisi olmayan adam  (28.09.19 22:09:16)
Mesela sizi 10 metrekarelik bir odaya bir ömür tek başınıza koysalar ne hissederdiniz? Lütfen tek almayın. Papağanlar sosyal hayvanlardır. Eşlerinin seslerini taklit ederler. Milletin aha konuşuyo dediği kuşlar aslında yalnızlıktan çıldıran hayvanlar.

  • super kahraman olsaydim baba olurdum  (28.09.19 22:10:32)
sultan papağanı gayet uysal ve insancıl bi hayvan ama bazı kuşlar ilk sahiplerinin iş bilmemesinden dolayı agresif karakter geliştirip petshop'a iade ediliyor. bu hayvanların 2. ve sonraki sahipleri extra sabırlı ve sevecen değilse "bu kuş bozuk" deyip tekrar iade ediyor. bu böyle seri şeklinde travmalar yaratıyor hayvanda.

a. böyle zor bir kuşu petshop'tan kurtaracak ve sabır göstereceksen satın almaman ayıp.

b. çift olarak aldığın zaman sana alışmaz. önce kendine alıştır, sonra bir eş al. ama bunun için ilk alacağın hayvanı erkek olarak seçmen lazım. dişiler bir yaştan sonra yanlarına koyulan kuşu asla benimsemiyor.
  • sinek kral  (29.09.19 02:09:27)
burada bi yazar var 9 tane mi me yavrusu oldu 1 ay once falan sahiplendirecek yazar ariyor yavrular afyonda arama kisminda basligi bulup yazabilirsiniz.

selcuuuuk hanimis benim oglum.nerdeymisss. cok tatli ya serefsizler <3
  • turbo sadık  (29.09.19 06:32:53)
Yerinizde olsam civardaki veterinerlere sorardım, onların yeni sahip arayan müşterileri olabiliyor. Herkes için yararlı çözüm olur. Eğer kuş istiyorsanız kuş bakımı yapan veterinerlere sormaya çalışın.

  • mikro patlama  (29.09.19 13:23:32)