[]

Müstakil bahçeli evde oturanlara bir soru

Bahçeden eve börtü böcek, yılan, fare, akrep gibi hayvanların girmesini nasıl önlüyorsunuz? Özellikle bahçeli olanlar için soruyorum, her tarafı betonla çevrili müstakiller de var tabii.
 
@grgn, her yere sineklik yaptirirsan (kapı da dahil) büyük oranda rahatlarsın bence. Kapı eşiği de biraz yüksektir eminim ki :')

Karafatma falan yoksa gerisini sineklik çözer
  • üğpoıuy  (28.09.19 20:53:26) 
evin eteklerini maviye boyadım köyde akrep neym gelmiyor. kedi tavuk ve köpek de besliyoruz fare kertenkele vs de gelmiyor ama kapıyı asla açık bırakmıyoruz. açık kalırsa kapı bir şekilde fare giriyor içeriye.


  • turbo sadık  (28.09.19 21:03:50) 
Arkadasim var arazinin ortasinda bahçeli mustakil evi olan. Birçok kez kaldım evinde de, bortu böcek soeunu yok.
Kapıları surekli kapalı tutuyor, tum camlar ve zemin kat balkon kapisi sineklikli.

  • stavro  (28.09.19 23:38:15) 
kedi ve köpek besliyoruz, ayrıca kapılar sürekli kapalı olduğu için sorun olmuyor.


  • deryassa  (28.09.19 23:39:46) 
bizim evde kedi/kopek yok. bahceli mustakil ev. hic yilan,fare, akrep de gormedim. ev izmirde oldugu icin 7-8 ay pencere kapilar hep acik durur. hic dedigin gibi bir sorun olmadi. evin tum etrafini dolasan 30-40cm genisliginde ve 5-6 cm toprak seyiyesinden yukarda seramik bir yuruyus yolu var, belki bu yuzden bocekler eve yaklasamiyordur. bir ara salyangozlar baya bir artmisti. onlar icin evin etrfindaki topraga bir ilac kullandik onlar da bitti. babamlar bahce ile duzenli ilgilenir. bakimsiz bir bahce yok. o yuzden bocek vs olmuyor zaten toprakta. en ufak bir zararli bocek tureyecek olsa zaten cim ve bitkiler ilk basta hastalandigi icin onlemini aliyorlar. bir de etrafta bir suru bitki varken bocekler de beton eve pek yaklasmaz yani.


  • crucio  (29.09.19 09:21:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.